Японія позначила Південні Курили своєю територією на сайті Олімпіади-2020
На офіційному сайті Олімпійських ігор 2020 року спірні Південні Курили зобразили як частину Японії.
Так, на карті маршруту олімпійського вогню острови Кунашир, Шикотан, Ітуруп і Хабомаї включили до складу префектури Хоккайдо.
Зазначимо, що Японія претендує на південну групу Курильських островів, посилаючись на Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Країна називає ці острови Північними територіями, окупованими радянськими військами в кінці Другої світової війни.
Територіальна суперечка досі заважає Японії підписати формальний договір про мир з РФ, який так і не був укладений після 1945 року.
Раніше президент Росії Володимир Путін заявляв, що Москва готова підписати угоду, яка ґрунтується на Радянсько-Японській декларації 1956 року. Водночас прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявляв, що переглядає можливість укладення мирного договору з Росією, якщо федерація передасть Токіо два з чотирьох спірних Курильських островів. Натомість Росія наполягає на необхідності визнання Японією суверенітету РФ над усіма Курильськими островами, включаючи 4 острови Південних Курил.
У січні в російських містах відбулися мітинги проти можливої передачі Курильських островів Японії. На мітингу в Москві представник Російської православної церкви також закликав владу РФ захопити нові українські землі, зокрема Київ.
У вересні 2018 року президент РФ Володимир Путін запропонував Японії укласти мирну угоду «без будь-яких передумов», проте Токіо відмовився від цієї пропозиції.
У 2016-му Росія розмістила новітні ракети на спірних з Японією Курилах.
Після завершення Другої Світової війни Радянський союз включив до свого складу південні острови Курильської гряди, які належали Японії. Токіо вважає острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан та групу островів Хабомай своїми північними територіями та вимагає від Росії повернути їх, бо СРСР не мав юридичного обґрунтування для включення їх до свого складу. Через не врегульований територіальний спір Японія та Росія досі не підписали мирну угоду після завершення Другої Світової війни.