Японія не погодилась на мирну угоду з РФ «без будь-яких передумов», яку запропонував 12 вересня президент Росії Володимир Путін.

Японія не погодилась на мирну угоду з РФ «без будь-яких передумов», яку запропонував 12 вересня президент Росії Володимир Путін. 

Про це повідомляє Reuters. 

З пропозицією укласти мирну угоду до кінця 2018 року з метою врегулювати суперечку щодо Курильських островів Путін виступив під час зустрічі з прем'єром Японії Сіндзо Абе на Східному економічному форумі у Владивостоку. 

«Давайте укладемо мирну угоду, не зараз, але до кінця року і без будь-яких передумов», — сказав Путін. 

Водночас секретар кабінету міністрів Японії Ясухіро Кан заявив жунаістам, що Японія не має наміру укладати мирну угоду з РФ до вирішення територіальної суперечки щодо Курильських островів.  

«Оскільки уряд має намір вирішити питання чотирьох Північних островів, основна політика щодо укладення мирного договору залишається незмінною», — сказав він. 

Південні Курили увійшли до складу СРСР після завершення Другої світової війни, але Японія вважає своєю територією чотири острови із Курильської групи — Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомай.

Нагадаємо, 11 червня Японія висловила протест Росії та Китаю через плани Москви прокласти лінію зв’язку на Курильські острови за допомогою китайської компанії.

Як повідомлялося, Японія висловила протест Росії через присвоєння назв Курильським островам.

Раніше Росія розмістила новітні ракети на спірних з Японією Курилах

/Лев Коротаєвський

Поділитись: