Єрмак «терпляче слухав», а Джуліані тиснув. CNN оприлюднило нові деталі розмови Джуліані та Єрмака у 2019-му

Американські журналісти повідомили про нові деталі розмови, яка відбулася у липні 2019 року між тодішнім радником Зеленського Андрієм Єрмаком, колишнім особистим адвокатом Дональда Трампа Руді Джуліані та тодішній представник Держдепартаменту США Курт Волкер. Тоді Джуліані тиснув на Україну, щоб та розпочала розслідування щодо Байдена.

Про це повідомляє CNN із посиланням на запис розмови. Більшість деталей цього аудіо розкрили у стенограмі, яке опублікувало видання BuzzFeed News 30 квітня, а перед цим про стенограму повідомляло TIME.

У розмові Джуліані закликає українську сторону розпочати розслідування проти Джо Байдена. Через те, що США виділили Україні кредит в 1,2 мільйона доларів начебто після звільнення генпрокурора Віктора Шокіна, який нібито розслідував незаконну діяльність сина Байдена Гантера в українській газовидобувній компанії Burisma.

Джуліані під час розмови повторював, що Зеленський має оголосити про розслідування щодо Байдена та про те, що Україна нібито втручалася у вибори президента США-2016, щоб нашкодити Трампу.

CNN пише, що Єрмак під час зустрічі «терпляче слухав» і намагався направити розмову на розв'язання дипломатичних питань. Наприклад, намагався домовитися про дату візиту Зеленського до Вашингтона. Водночас він дав сигнал, що «буде працювати, щоб рухатися вперед у "розслідуваннях"».

«Я абсолютно впевнений, що як тільки підтвердимо дати майбутнього візиту президента Зеленського до США, я готовий особисто контролювати підготовку.... Я буду готовий приїхати, і ми можемо особисто та детально обговорити всі питання, розслідування, які ви перелічили у розмові», — цитують слова Єрмака.

Тоді, як пише CNN, тон американців змінився — Джуліані та Волкеру сподобалось те, що вони почули. Волкер сказав, що Трамп найближчим часом поговорить із Зеленським і привітає його з На дострокових парламентських виборах у 2019 році провладна партія «Слуга Народу» здобула найбільшу підтримку та отримала найбільше місць у Верховній Радіперемогою у парламенті. Він заявив, що «натисне» на Трампа, щоб той зателефонував українському президенту.

Єрмак запевняє, що Зеленський зробить заяву про призначення незалежного розслідування під час розмови із Трампом, а Джуліані каже, що це «було б добре для всіх». Зрештою Зеленський під час розмови з Трампом таку заяву не зробив.

Через три дні після цього дзвінка Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським, під час якої просив президента України «подивитися» на справу проти сина Байдена.

Після того як Білий дім опублікував стенограму розмови між президентами, нижня палата американського парламенту — Палата представників — оголосила президентові США Дональду Трампу імпічмент. Потім продовження цієї процедури не підтримав Сенат.

Що за справа Байдена?

Гантер Байден з 2014-го до лютого 2019 року працював у раді директорів української газовидобувної компанії Burisma, яка належить ексміністру екології Миколі Злочевському. І саме через це у Байдена-старшого були проблеми: президент Дональд Трамп звинувачував демократа в корупції.

Річ у тім, що коли Байден був віцепрезидентом і курував політику США щодо України, він погрожував скасувати грошову допомогу Києву, якщо не буде звільнено генпрокурора Віктора Шокіна. Це особисто підтверджував і сам Байден, стверджуючи, що Шокін гальмував антикорупційні розслідування в Україні.

На думку Трампа та його прихильників, Байден у такий спосіб хотів зупинити розслідування проти Burisma, де працював його син. У цьому, за версією президента США, і полягав нібито конфлікт інтересів.

Та офіційно ані Джо Байдена, ані його сина ні в чому не підозрюють, «справи проти Байдена» не існує ані в Україні, ані у США, а факти, які розслідували у справах Burisma, не збігаються з періодом роботи Байдена-молодшого в раді директорів компанії.