У Федерального бюро розслідувань США (ФБР) немає підстав вважати, що Україна втручалася в американські вибори 2016 року.

Про це заявив директор ФБР Крістофер Рей, передає ABC News.

«У нас немає інформації, яка вказує на те, що Україна втрутилася в президентські вибори 2016 року» — сказав директор ФБР.

Водночас він назвав Росію найбільшою загрозою для проведення американських виборів 2020 року.

Нагадаємо, в ході розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про російське втручання у вибори в США, яке в кінцевому підсумку вдалося довести, близькі до республіканської партії журналісти та спікери почали писати про українське втручання в противагу російському. Втім основою доказової бази було те, що український депутат Сергій Лещенко оприлюднив дані по чорній бухгалтерії Януковича про Поле Манафорт, який був главою передвиборного штабу. Однак ця інформація не відповідає дійсності, тому що першим дані оприлюднив журналіст New York Times.

Друга думка про втручання базувалася на інформації, що українка з діаспори Олександра Халупа працювала в передвиборному штабі Хілларі й спілкувалася з посольством України в США. Однак Олександра Халупа є громадянкою США, а інформація поширена про неї не містила нічого більше, як те, що Манафорт замішаний у брудних справах за часів Януковича, в кінцевому підсумку теж була доведена.

Що варто знати про розслідування спецпрокурора Мюллера про втручання РФ в американські вибори:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Ексглаву президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: