ЄС ще на пів року продовжив санкції проти Росії через ситуацію в Україні
Рада Європейського Союзу вирішила продовжити санкції, спрямовані на певні сектори економіки Російської Федерації, ще на шість місяців ㅡ до 31 липня 2022 року. Таке рішення ухвалили після оцінки стану виконання Мінських домовленостей.
Про це повідомила пресслужба Ради ЄС.
Ще в липні 2014 року ЄС у відповідь на дестабілізацію ситуації в Україні запровадив проти Росії так звані секторальні санкції. Вони обмежили доступ державних фінансових установ з РФ на фінансові ринки ЄС.
Окрім того, ЄС запровадив обмеження на прямий або непрямий імпорт, експорт або передавання всіх матеріалів, пов’язаних із обороною, заборону на товари подвійного призначення для військового використання або військових кінцевих споживачів у Росії.
Також санкції обмежують доступ Росії до деяких чутливих технологій — які, зокрема, можуть бути використані в нафтовидобувному секторі.
Що відбувається на кордонах України?
Ще з квітня 2021 року біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. У травні, а потім у вересні Київ заявив, що російська армія все ще лишається біля українського кордону.
Начальник ГУР МО Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі, за даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Міністр оборони України Олексій Резніков нещодавно заявив, що не вірить у «велику переможну війну Росії над Україною», і додав, що ЗСУ наразі на високому рівні.
Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав інформацію про загрозу нападу на Україну штучно створеною істерикою. Він припустив, що це Київ хоче почати військові дії, щоби звільнити окуповані території.
На тлі можливого загострення російської агресії президент США та РФ на початку та наприкінці грудня провели переговори.
Утім, за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: в Білому домі наполягали на зменшенні напруженості з Україною та попереджали про «рішучу відповідь», у Кремлі ж вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО та заявляли, що Байден нібито обіцяв не розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння.
Після цього переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, перейшли на рівень делегацій США і Росії. Більше про це читайте в нашому матеріалі: Війна чи мир. Про що домовляються США та Росія.