Єврокомісія погодила для України кредит у 1,2 млрд євро
Єврокомісія 1 лютого офіційно схвалила надання Україні кредиту 1,2 мільярда євро як допомоги на тлі російської загрози.
Про це повідомила очільниця ЄК Урсула фон дер Ляєн.
Вона закликала Європарламент і країни ЄС домовитися, щоби якнайшвидше виплатити перший транш цього кредиту сумою 600 мільйонів євро.
Другий транш буде надано Україні протягом року після оцінки дій уряду України з низки ключових напрямів.
«Ми щойно погодили пропозицію щодо нової макрофінансової допомоги для України розміром до 1,2 млрд євро — на додаток до 5,6 млрд євро, які вже були надані в межах п’яти попередніх програм», — повідомили у ЄК.
Про цей кредит стало відомо 24 січня. У Єврокомісії тоді вказали, що гроші мають допомогти Україні задовольнити свої потреби у фінансуванні через конфлікт.
Фон дер Ляєн також анонсувала, що у 2022 році Єврокомісія майже подвоїть грантову допомогу для України — вона збільшиться на 120 мільйонів євро.
А ще посадовиця запевнила, що ЄС продовжить інвестувати в майбутнє України завдяки власному інвестиційному плану для Києва. Цей план має дозволити залучити понад 6 мільярдів євро інвестицій.
З 2014 року ЄС та європейські фінансові інститути виділили Україні понад 17 мільярдів євро грантів та кредитів.
Можливий напад РФ
Росія нині вимагає від НАТО більше ніколи не розширюватися на схід, зокрема не брати до себе Україну. США та Альянс уже відповіли й не погодилися на такі вимоги.
Водночас Москва ще до переговорів почала стягувати свої війська до кордонів з Україною. За даними Міноборони, там наразі перебувають приблизно 130 тисяч російських військових, зокрема військова авіація. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до ймовірного сценарію, яким поділився Bloomberg), вважають, що наступ на Україну може відбутися з трьох напрямків: з окупованого Криму, Білорусі та російського кордону.