Єврокомісія пропонує екстрено надати Україні 1,2 мільярда євро
Європейська комісія вирішила на тлі російської загрози екстрено надати Україні 1,2 мільярда євро. Проте це рішення ще мають затвердити Європейська Рада та Європарламент.
Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Вона розраховує, що як тільки рішення Єврокомісії «якомога швидше» схвалять, Україні отримає перший транш у 600 мільйонів євро. А загалом сума у 1,2 мільярда складатиметься як з кредитів, так і грантів. «Цей пакет допоможе Україні зараз задовольнити свої потреби у фінансуванні через конфлікт», — зазначила посадовиця.
Фон дер Ляєн також анонсувала, що у 2022 році Єврокомісія майже подвоїть грантову допомогу для України — вона збільшиться на 120 мільйонів євро.
А ще посадовиця запевнила, що ЄС продовжить інвестувати у майбутнє України завдяки власному інвестиційному плану для Києва. Цей план має дозволити залучити понад 6 мільярдів євро інвестицій.
«Дозвольте мені ще раз прояснити: Україна — вільна та суверенна країна. Вона робить свій вибір. ЄС і надалі стоятиме на її боці», — резюмувала очільниця Єврокомісії.
З 2014 року ЄС та європейські фінансові інститути виділили Україні понад 17 мільярдів євро грантів та кредитів.
Можливий напад з боку РФ
За даними The New York Times, біля кордонів України залишаються приблизно 100 тисяч російських військових. Зокрема, Росія стягує військову авіацію. А в Білорусі на лютий заплановані військові навчання з Росією, і солдати вже починають прибувати до країни.
В українській розвідці кажуть, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники (відповідно до можливого сценарію, яким поділився Bloomberg), вважають, що наступ на Україну може відбутися з трьох напрямків: з окупованого Криму, Білорусі та російського кордону.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте згодом у Росії висунули вимоги щодо «гарантій безпеки», які зокрема передбачають нерозширення НАТО на схід. Згодом Росія висунула додаткові умови, що передбачають виведення військ НАТО з частини країн, зокрема Болгарії та Румунії.
Заступник голови МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
- Поділитися: