Євросоюз закупить 300 млн доз вакцини, яка першою показала понад 90% ефективності
Комісія Європейського Союзу підпише контракт про закупівлю вакцин від Pfizer та BioNTech. Препарат американсько—німецького виробництва показав понад 90% ефективності на фінальному етапі випробувань.
Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Вона привітала компанії з успішними результатами тестувань та заявила про майбутній контракт на закупівлю їхнього препарату.
«Чудові новини від Pfizer і BioNTech Group про успішні результати їх останнього клінічного випробування вакцини від COVID-19. Європейська наука працює! Європейська комісія незабаром підпише з ними контракт на 300 мільйонів доз. Наразі ж продовжуймо захищати одне одного», ㅡ написала вона у Twitter.
Що це за вакцина?
Йдеться про вакцину, яку спільно розробили американська компанія Pfizer та німецька BioNTech Group. Цей препарат наразі перебуває на останньому, третьому етапі випробувань.
Проміжні результати третьої фази випробувань показують, що американсько-німецька вакцина має ефективність у понад 90%. Дослідники повідомили про 94 випадки інфікування серед 43 538 учасників дослідження (усіх, включно з вакцинованими й тими, хто отримав плацебо). Також, за словами виробників, ця вакцина не має серйозних побічних ефектів.
Водночас в компанії не уточнюють, як довго діє вакцина. Її випробування продовжуватимуть до того часу, поки не зареєструють 164 підтверджених випадки інфікування. Відтак є ймовірність, що рівень ефективності зміниться.
Що взагалі з вакцинами від COVID-19 у світі?
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я всього близько 10 вакцин перебувають на третьому етапі тестування ㅡ рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань серед великої кількості добровольців. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо, і ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається. Всього ж на різних етапах розробки перебувають близько 40 вакцин-кандидатів ВООЗ.
У перегонах за першу сертифіковану вакцину багато вчених сподіваються мати готовий до поширення медичний препарат вже у 2021 році. ВООЗ очікує, що до цього часу науковці підготують достатню кількість інформації про вакцини, щоб передати її органам охорони здоров'я країн-членів.