З нами не радилися: в Кремлі прокоментували пропозицію партії Путіна почати постачання озброєння для «Л/ДНР»
У Кремлі переконують, що партія президента Володимира Путіна «Єдина Росія» не радилися з ним перед тим, як звернутися із закликом офіційно почати постачання військової допомоги самопроголошеним «Л/ДНР».
Про це сказав заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак після зустрічі у «нормандському форматі» у Парижі 26 січня, передають «РИА Новости».
«Ця пропозиція сьогодні прозвучала, коли ми сиділи за столом переговорів, я це почув лише після закінчення (зустрічі — ред.), тому нічого не можу прокоментувати», — сказав він на пресконференції.
Козак додав, що «у нас багато різних ініціатив з цього питання, та й дуже багато з них вдалося купірувати, але те, що сьогодні сталося, я не знаю, чим керувався пан Турчак, з нами він не радився».
Раніше секретар генради «Єдиної Росії» Андрій Турчак заявив, що Росія повинна надати «ДНР» і «ЛНР» зброю. Згодом партія опублікувала відповідну офіційну заяву голови своєї фракції у Держдумі Володимира Васильєва до Путіна.
Зазначимо, що йдеться саме про офіційне постачання зброї бойовикам. Нині існують численні докази того, що Росія вже їм її надає, але у Кремлі це заперечують.
Що передувало?
Раніше депутати російської Держдуми від «Комуністичної партії РФ» також внесли проєкт звернення до Путіна з проханням визнати «ЛНР» та «ДНР». Втім, у Міністерві закордонних справ України відповіли, що наразі не бачать серйозних намірів Кремля визнавати самопроголошені республіки, а ініціативу назвали «розхитуванням ситуації».
Як заявляли українська та американська розвідки, РФ нині шукає підстави для виправдання свого повномасштабного вторгнення в Україну й готова влаштувати їх самостійно.
Російська загроза
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте вже 18 грудня у Москві продемонстрували нову риторику.
Заступник голови Міністерства закордонних справ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».