За майже два тижні з портів України експортували товарів, як за весь липень автотранспортом — Зеленський

За неповних два тижні з трьох портів України — «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» — вдалося експортувати обсяг, який дорівнює всьому аграрному експорту автотранспортом за липень і більш як двом третинам експорту залізницею за минулий місяць.

Про це президент Володимир Зеленський сказав у вечірньому відеозверненні.

Він розповів, що загалом з українських портів вийшли вже 16 суден із зерном для 7 країн на трьох континентах.

«Це вже дало змогу знизити гостроту продовольчої кризи, дало певну надію на спокій країнам-споживачам нашої агропродукції. І в перспективі може допомогти повністю зняти продовольчу кризу з глобального порядку денного», — сказав Зеленський.

Він додав, що під завантаження вже прибув перший корабель у межах Світової продовольчої програми ООН. Він постачатиме зерна зокрема для Ефіопії, де особливо жорстока ситуація з голодом. Зараз судно готується до відправлення з порту «Південний».

Зеленський підкреслив, що експорт зерна забезпечує робочі місця для наших людей та приносить гроші, необхідні для нашої посівної наступного року та доходів нашого державного бюджету.

«Зернова угода»

Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Україна не підписувала жодних документів з росією — рф підписала дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН.

Домовленості передбачають розблокування трьох українських портів — «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» — для вивезення зерна і продовольства. Контроль над портами залишається за українською стороною. У портах перебуватимуть лише судна, які забезпечують експорт зерна та пов'язаних із ним продовольства й добрив. У Туреччині Спільний координаційний центр проводить інспекцію кораблів, що прямують з і до України.

Перше судно з українським зерном після 24 лютого вийшло з Одеського порту 1 серпня. Наразі експорт зерна відновили вже з усіх трьох портів.