За перші 7 днів року у Європі 7 млн заражень «Омікроном». Половина європейців можуть підхопити штам до кінця зими — ВООЗ
У Всесвітній організації охорони здоров’я прогнозують, що в найближчі шість—вісім тижнів понад 50% мешканців країн Європи можуть інфікуватися штамом коронавірусу «Омікрон».
Про це заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге на брифінгу 11 січня.
Він звітував, що вже 50 із 53 країн у Європі та Центральній Азії зафіксували випадки зараження «Омікроном». За словами Клюге, новий штам швидко стає панівним у західній Європі й наразі стрімко поширюється на Балканах.
За даними ВООЗ, протягом першого тижня 2022 року в Європі зафіксували приблизно 7 мільйонів випадків COVID-19. Так, темпи інфікування зросли більш ніж удвічі за два тижні.
«Інститут показників та оцінки в галузі охорони здоров'я прогнозує, що за таких темпів поширення понад 50% населення Європи заразяться штамом "Омікрон" протягом наступних шести-восьми тижнів», — підсумував Клюге.
Він додав, що станом на 10 січня 26 країн повідомили, що приблизно 1% їхнього населення заражається коронавірусом щотижня. За його словами, через це в Європі зростає кількість госпіталізацій людей із коронавірусом.
Країни-лідери за кількістю заражень
За останній тиждень серед країн Європи найбільше інфікувань у Франції — понад 1,8 мільйона. На другому місці Велика Британія майже з 1,2 мільйона випадків, а на третьому — Італія з понад 1,1 мільйона заражень. В Україні за останні 7 днів 28 тисяч нових випадків — вона на 48 місці у світі.
Натомість загалом за кількістю випадків COVID-19 у світі лідирують США з понад 62,6 мільйона інфікувань. За даними Університету Джонса Гопкінса, за 10 січня там виявили приблизно 1,4 мільйона випадків зараження коронавірусом — це рекордний показник для однієї країни за всю пандемію.
Також до трійки країн Європи з найбільшою кількістю випадків коронавірусу входять Велика Британія (загалом понад 14,6 мільйона заражень COVID-19), Франція (понад 12,2 мільйона випадків) та Росія (понад 10,6 мільйона інфікувань). Україна в цьому списку посідає 8 місце з 3,7 мільйона випадків зараження.
Що відомо про «Омікрон»?
Штам, який наразі має назву B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та в Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки.
Учені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується. Вважається, що новий штам заразніший за попередні.
Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Тому науковці занепокоїлися, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19. Схоже, бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження.
Новий штам зафіксували щонайменше у 106 країнах світу. У ВООЗ прогнозували, що найближчим часом «Омікрон» стане найпоширенішим варіантом у світі.