За підозрою у вбивстві майданівця Вербицького заочно судитимуть двох «тітушок» із групи Чеботарьова
Слідчі ДБР скерували до суду обвинувальний акт щодо двох так званих «тітушок» Майдану, яких підозрюють у викраденні та катуванні Ігоря Луценка та Сергія Вербицького у січні 2014 року, у результаті чого другий загинув. Судовий процес відбуватиметься за спеціальною процедурою заочного засудження, оскільки обвинувачені оголошені у всеукраїнський та міжнародний розшуки.
Про це йдеться на сайті Державного бюро розслідувань (ДБР).
За нашою інформацією, йдеться про Олександра Тендіта та Віктора Тиднюка. Вони, за даними слідства, входили до злочинної організації українського бізнесмена Олексія Чеботарьова. Останній, як встановило слідство, координував дії тітушок у часи Майдану. Також слідство встановило, що він нібито інсценував свою смерть, але минулого року «воскрес», отримавши громадянство РФ.
Обвинуваченим інкримінують створення злочинної організації, незаконне позбавлення волі, катування та умисне вбивство.
«Надання судом правової оцінки діям обвинувачених за їх відсутності за процедурою спеціального судового провадження забезпечить реалізацію невідворотності відповідальності за вчинення злочинів, спрямованих на перешкоджання проведенню акцій протесту у 2013-2014 роках», — зазначили у ДБР.
Що з розслідуванням вбивства Вербицького?
Загалом у справі Луценка-Вербицького 15 підозрюваних. У розшуку перебувають 9 людей: Олексій Чеботарьов, Олександр Тендіт, Віктор Тиднюк, Микола Якубович, Роман Щинкін, Дмитро Щукін, Володимир Неживов, Олександр Ляхович та Юрій Таран. Щодо шести людей справи слухаються в судах. Це Олександр Волков, Олександр Ведмідь, Сергій Мисливий, Іван Новотний, Дмитро Хізанов і Костянтин Пащенко.
Імовірний лідер Організована злочинна групаОЗГ Олексій Чеботарьов наразі у розшуку і, за даними джерел hromadske в слідстві, ймовірно, переховується в Росії. Але в прокуратурі не виключають, що він і досі має фінансовий або інший вплив на виконавців злочинів Майдану.
Скільки справ загалом?
Упродовж 2020 року слідчі у справах Майдану повідомили про підозру 37 людям і скерували до суду 19 обвинувальних актів щодо 25 людей (6 суддів, 13 правоохоронців, 6 цивільних).
Загалом у судах слухають 86 судових справ стосовно 176 осіб. Уже притягнуто до відповідальності 343 особи (34 високопосадовці, 185 силовиків, 16 прокурорів, 14 суддів і 70 цивільних).
У ДБР наразі перебуває 80 кримінальних проваджень, стосовно яких триває досудове розслідування.