Зачитали вірш та перерізали червону стрічку: в київському університеті до 8 березня урочисто відкрили жіночу вбиральню

У Державному університеті телекомунікацій у Києві з нагоди Міжнародного жіночого дня урочисто відкрили жіночий туалет. Співробітники вишу виголосили промову, перерізали червону стрічку та відсвяткували відкриття вбиральні шампанським.

Відео урочистого відкриття опублікували у Facebook.

Проректор університету з адміністративно-господарської роботи та будівництва Анатолій Сало урочисто виголосив промову перед вбиральнею, де зібралися також інші співробітники закладу.

Він похвалився, що жінкам-співробітницям університету дозволили обрати облицювальну плитку та «аксесуари» в цьому туалеті.

«І сьогодні, напередодні Міжнародного жіночого дня, 8 березня, день відкриття першої відремонтованої жіночої вбиральні настав», ㅡ оголосив проректор та зачитав вірш.

«Після того, як ми офіційно відкриємо об'єкт для огляду та користування, профспілковий комітет запрошує всіх присутніх зайти до аудиторії, де ми всі закріпимо цю подію келихом шампанського», ㅡ оголосив співробітник закладу та завершив урочисту церемонію відкриття жіночої вбиральні перерізанням червоної стрічки.

Ми звернулися по коментар до представників університету, але на час публікації відповіді не було.

Уповноважений Верховної Ради із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що був «вражений такими "святковими" подіями в державному виші».

«Як Уповноважений підготував звернення на Міністерство освіти і науки України з метою проведення службового розслідування по факту зафіксованого «дійства». Щось там не те...», ㅡ написав він у Facebook.

Про 8 березня

Міжнародний жіночий день, який щороку відзначають 8 березня, ㅡ це насамперед день солідарності за рівні права. В Україні цього дня відбувається традиційний Марш за права жінок, учасники якого виступають проти сексизму та дискримінації у суспільстві.

Цього року учасники маршу вкотре намагалися привернути увагу влади та громадськості до необхідності ратифікувати Стамбульську конвенцію, яка передбачає криміналізацію насильства щодо жінок і домашнього насильства загалом.

Про що цей документ та як він працює ㅡ читайте у нашому матеріалі.