Захист потерпілих у теракті біля Палацу спорту у Харкові виступив проти обміну обвинувачених
Захист потерпілих у теракті біля Палацу спорту у Харкові, що стався у 2015 році, не знає, чи включені троє обвинувачених у справі до списків на обмін, але виступають проти їх передачі бойовикам так званих «ДНР» і «ЛНР».
Про це заявив адвокат потерпілих Олег Головков під час перерви у засіданні у Фрунзенському районному суді Харкова, передає кореспондентка hromadske.
За словами Головкова, офіційної інформації про обмін та видачу трьох обвинувачених у нього немає.
«Ми проти обміну взагалі. Ми вважаємо, що Україна взагалі не має видавати їх Росії. Бо це кримінальні злочинці, дії яких призвели до загибелі людей, в тому числі дитини. В разі можливості такого обміну ми будемо звертатися до правоохоронних органів з заявою про реєстрацію кримінальних проваджень на посадових осіб, які здійснили злочин щодо сприяння особи ухилитися від суду», — сказав Головков.
Адвокат одного з обвинувачених Ігор Нагорний також зазначив, що не володіє інформацією про включення фігурантів справи до списку обміну.
У підсумку суд переніс засідання у справі теракту біля Палацу спорту на 26 грудня. Зміну запобіжного заходу трьом обвинуваченим, які перебувають під вартою, суд не розглядав.
Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.
Два джерела, дотичних до судової справи про розстріли на вулиці Інститутській в Києві, розповіли hromadske, що українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.
Родини Героїв Небесної сотні звернулись до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.
Водночас ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що викреслюючи ексберкутівців зі списків, Україна ставить весь обмін під загрозу.
22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові пролунав вибух. Це сталося під час формування колони активістів з нагоди річниці Революції Гідності. Унаслідок вибуху загинули учасник мітингу та правоохоронець. Постраждало одинадцятеро осіб, двоє з яких згодом померли в лікарні.
Прокуратура визначила справу як теракт. Співробітники служби безпеки України 26 лютого затримали трьох підозрюваних. Їх звинувачують у скоєнні теракту й незаконному поводженні зі зброєю.
21 квітня 2017 року суд вирішив почати заново розглядати справу про теракт у Харкові після зміни колегії суддів.
Авторка: Юлія Давидова