Заступниця голови Нацбанку заявила, що отримує SMS-повідомлення з погрозами
Заступниця голови правління Національного банку України Катерина Рожкова повідомила, що отримала з невідомого номеру SMS—повідомлення з погрозами.
Про це Рожкова написала у Facebook.
За її словами, після отримання повідомлення, до будинку, який межує з будинком, де вона проживає, приїхала поліція із саперами через повідомлення про замінування.
«Воно (повідомлення про замінування сусідського будинку — ред.) виявилось хибним, але, здається, той, хто повідомляв про нього, просто помилився адресою», — повідомила Рожкова.
За її словами, біля її будинку щодня відбуваються мітинги, які перешкоджають її виїзду на роботу, тому Рожкова викликає поліцію та їде на роботу у авто поліцейських.
«Ці погрози я сприймаю як реальні, пов’язані з виконанням мною службових обов’язків на посаді першого заступника Голови НБУ. Враховуючи мітинги під стінами НБУ, під будинками, в яких проживаю я та Яків Смолій (голова Нацбанку — ред.), постійні образливі виклики на нашу адресу та на адресу наших колег з боку "мітингувальників", вчора я звернулась з відповідною заявою до правоохоронних органів. Терор, на жаль, продовжується», — заявила заступниця голови Нацбанку.
Вона також додала, що попри тиск, позиція Нацбанку залишається незмінною. Там й надалі вимагатимуть повернення виведених зі збанкрутілих банків коштів, зокрема виведених грошей з ПриватБанку до його націоналізації.
Зазначимо, що під стінами будівлі Нацбанку у Києві вже протягом декількох тижнів тривають мітинги. 25 листопада учасники мітингу біля Національного банку намагалися прорватися у будівлю установи. У мітингу брали участь працівники з підприємств олігарха Ігоря Коломойського. 29 листопада у Нацбанку повідомили, що проведуть зустріч з представником однієї з організацій, яка організувала мітинг. Попри це, 2 грудня мітинг продовжився.
28 листопада, Нацбанк подав до суду на депутата Олександра Дубінського, якого там підозрюють у чиненні тиску на діяльність НБУ та поширенні дезінформації.
Зазначимо, що 27 листопада правління Національного банку зробило офіційну заяву, у якій повідомило про тиск Ігоря Коломойського на діяльність установи.
23 листопада Коломойський заявив, що ПриватБанк повернуть йому «найближчим часом» і «МВФ про це знає».