Національний банк України подав позов проти депутата Верховної Ради від фракції «Слуга народу» Олександра Дубінського. У суді НБУ захищатиме свою ділову репутацію.

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку.

Зокрема, Нацбанк переконаний, що через Дубінського реалізується «цілеспрямована інформаційна атака на Національний банк, за якою стоїть колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський».

«Національний банк вимагає від Олександра Дубінського спростувати недостовірну інформацію, поширену ним у мережі інтернет у обліковому записі DubinskyPro на вебресурсах youtube.com та facebook.com. Зокрема, депутат повідомив, що керівництво Національного банку в особі Голови НБУ Якова Смолія та першого заступника Голови Катерини Рожкової нібито організувало «злодійську схему», яка полягає у цілеспрямованому виведенні банків із ринку за хабарі від їхніх акціонерів для подальшої виплати їм компенсації з держбюджету», — повідомляють у Нацбанку.

У Нацбанку заявляють, що звинувачення Дубінсього є «безпідставними та абсурдними» і мають на меті очорнити ділову репутацію установи. Очищення банківського ринку НБУ пов’язує з тим, що у 2014-2016 роках банки мали недостатньо капіталу та не могли розраховуватися зі своїми клієнтами. А виведення з ринку «Радикал банку», яке Дубінський приводить у якості прикладу «корупції у Нацбанку» було пов’язане з порушеннями у сфері готівкового обігу, які загрожували коштам вкладників.

Зазначимо, що Олександр Дубінський — народний депутат від фракції «Слуга народу», який раніше працював на телеканалі Ігоря Коломойського «1+1». Напередодні правління Нацбанку випустило офіційну заяву, у якій повідомило про тиск на НБУ зі сторони олігарха Ігоря Коломойського. Метою тиску Нацбанк назвав зрив переговорів між Україною та МВФ.

Нагадаємо, журналісти Bihus.info повідомили про те, що народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Дубінський та його родина володіють 24 квартирами та 17 автомобілями. Водночас подавати декларацію про майно Дубінський цьогоріч не захотів.

Поділитись: