Правління Національного банку України випустило офіційне звернення, у якому повідомило про тиск, який на установу здійснює колишній власник ПриватБанку, олігарх Ігор Коломойський.

Відповідне звернення розмістили на офіційному сайті регулятора 27 листопада.

Зокрема у Нацбанку поскаржилися, що невідомі «тітушки» намагалися проникнути до головної будівлі установи у Києві, а також під стінами будівлі тривають «замовні» мітинги.

«Ми вважаємо, що цей тиск на Національний банк здійснює олігарх та ексвласник ПриватБанку Ігор Коломойський, який заборгував державі 5,5 млрд доларів виведених із ПриватБанку до націоналізації. Водночас держава — Президент, Уряд, Національний банк — об’єднані єдиною позицією, що кошти мають бути повернуті», — повідомили у Правлінні Нацбанку.

У Нацбанку зазначають, що про те, що тиск на установу здійснює саме Ігор Коломойський свідчить участь у мітингах під Нацбанком працівників заводу олігарха, інформаційну атаку на НБУ здійснюють на підконтрольних Коломойському інформаційних ресурсах, а також за посередництва депутата Олександра Дубінського, який раніше працював на телеканалі Коломойського.

«Попри тиск, ми і надалі захищаємо спільну позицію держави: колишні власники банків мають нести відповідальність за виведення коштів вкладників та доведення банків до банкрутства», — додали у Нацбанку

Зазначимо, що працівники заводу Коломойського — «Нікопольського заводу феросплавів» — пікетують також головний офіс ПриватБанку у Дніпрі.

Нагадаємо, що на аукціоні, який проводився у системі «Prozorro.Продажі», «Нікопольський завод феросплавів» купив право оренди паркувального майданчика навколо головного офісу ПриватБанку за 1,005 мільйона гривень, при тому, що стартова ціна лоту складала 86,4 тисячі гривень. На аукціоні завод боровся з ПриватБанком, який запропонував за паркувальний майданчик 1 мільйон гривень. Згодом результати тендеру скасували.

Раніше ПриватБанк вже подав до суду на «Нікопольський завод феросплавів» через протести його працівників біля головного офісу банку. Зокрема банк вимагає компенсувати витрати на евакуацію своїх працівників до більш тихого та безпечного офісу у розмірі 700 тисяч гривень.

Сам Коломойський у коментарі KyivPost заявив, що працівники його заводу можуть зайти всередину головного офісу ПриватБанку, якщо банк не припинить поводитися «неправильно».

28 серпня компанія Коломойського вперше вирішила заплатити за зобов'язаннями перед Нацбанком: Господарський суд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду між НБУ та «Нікопольським заводом феросплавів» Коломойського.

20 вересня під головний офіс ПриватБанку у Дніпрі приїхало 10 автобусів з працівниками «НЗФ» Ігоря Коломойського. Зазначається, що працівники заводу, який не є клієнтом ПриватБанку, вимагали у банку зарплати. Цю зарплату керівництво підприємства нібито виплатило НБУ в межах мирової угоди.

1 листопада «НЗФ» уклав ще одну мирову угоду з Нацбанком за договорами поруки за кредитами ПриватБанку.

Поділитись: