Затримання брата голови ОАСК: НАБУ під час обшуків знайшло $3,7 млн та €840 тисяч готівкою

Детективи Національного бюро розслідувань під час обшуків на місці отримання хабаря у 100 тисяч доларів виявили валюту готівкою та речі, схожі на антикваріат.

Про це передає пресслужба НАБУ.

Детективи затримали на отриманні хабаря двох адвокатів, один із них є братом голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка.

Під час обшуків за місцем передавання хабаря знайшли предмети, схожі на антикваріат, документи на ім'я голови ОАСК та його близького родича.

Крім того, детективи виявили понад 3,7 мільйона доларів, 840 тисяч євро, 20 тисяч фунтів, 100 шекелів та 230 тисяч гривень.

Оновлено: генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозри двом адвокатам, зокрема і брату Вовка.

Що передувало?

НАБУ вчора, 6 квітня, повідомило про те, що викрило на отриманні хабаря у 100 тисяч доларів брата керівника Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка Юрія Зонтова. Гроші нібито мали передати самому Вовку.

Два адвокати, за даними слідства, обіцяли за 100 тисяч доларів домовитися з одним із суддів ОАСК про позитивне рішення у справі. Детективи проводили обшуки у приміщенні ОАСК та за місцем проживання фігурантів.

Водночас Павло Вовк згодом заявив, що ні він, ні ОАСК «не мають стосунку до провокацій». За його словами, ім'я брата використовують «як "видатковий матеріал" для зведення особистих рахунків».

Вовк і НАБУ

НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні й неправосудних рішеннях на користь політичних еліт і бізнесменів. Антикорупціонери опублікували записи розмов суддів ОАСК як докази правопорушень.

За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, установивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створивши штучні перешкоди в їхній роботі.

Співробітникам НАБУ доводилося неодноразово «ловити» Вовка, щоби вручити йому повістку до суду. Сам Вовк відмовлявся визнати себе підозрюваним у кримінальному провадженні. Крім того, Вовка шість разів не змогли доставити до суду.

Вищий антикорупційний суд відмовив НАБУ в продовженні слідства у справі щодо «плівок Вовка», його офіційно завершили, а матеріали справи відкрили для підозрюваних.