Зеленський: Будуть нові юридичні кроки для притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців
Президент України Володимир Зеленський заявив, що держава буде робити нові кроки для притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців.
Про це глава держави заявив у своєму вечірньому відеозверненні.
Він зазначив, що цей рух повинен мати «постійну енергію та посилення». Зеленський також подякував усім, хто працює над притягненням російських воєнних злочинців до відповідальності.
«російська держава і її керівництво та кожен воєнний злочинець мають відповідати за все, що вони роблять, зокрема у юридичній площині. Світ повинен бачити, як міжнародна юстиція працює у відповідь на агресію і терор», — заявив Зеленський.
Як приклад Зеленський навів ситуацію на Сумщині, де, за його словами, від початку березня російська армія скинула на громади області майже 200 керованих авіаційних бомб.
Окрім цього, Зеленський заявив, що триває підготовка до підписання нових оборонних пакетів із західними партнерами, однак президент не уточнив, з ким саме. Раніше було відомо, що безпекову угоду з Україною збирається укласти Естонія, про що заявляв міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна. Про підготовку до укладення такої угоди також заявляла Греція.
Що за угода?
На полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі лідери США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада«Групи семи»(G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України, в якій зазначили, що кожен із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов’язання щодо реформ.
До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною також підписали Німеччина, Данія, Франція, Канада та Нідерланди.
Про що ще говорив Зеленський?
Президент України також відзначив військовослужбовців Державної прикордонної служби, зокрема бійців Сумського та Харківського загонів, а також прикордонників бригади «Гвардії наступу».
Також Зеленський заявив, що мав розмову з головою Європейської ради Шарлем Мішелем, з яким глава держави обговорював питання оборонної підтримки та відносин з ЄС. Президент України сказав, що держава готується до «важливих європейських рішень» у цьому році, зокрема щодо лібералізації торгівлі України з Євросоюзом. Також він зазначив, що очікує на початок реальних перемовин щодо членства України в ЄС у червні цього року.