Зеленський обговорив з Макроном наміри запросити Росію до G7

Президент України Володимир Зеленський обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном наміри запросити Росію на наступний саміт «Групи семи» у 2020 році.

Про це повідомляє пресслужба глави української держави.

«Було обговорено результати саміту «Групи семи», який відбувся 24–26 серпня у місті Біарріці (Франція). Глава держави привітав позицію учасників саміту щодо неможливості повернення Росії до цього міжнародного майданчика в умовах війни на Донбасі та російської окупації Криму», — йдеться у повідомленні.

Зеленський також поінформував французького колегу про безпекову ситуацію на Донбасі.

«Зі свого боку Емманюель Макрон підтвердив намір провести зустріч у «нормандському форматі» найближчим часом», — додали у пресслужбі глави держави.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що обов’язково запросить президента Росії Володимира Путіна на наступний саміт «Великої сімки».

Водночас, видання The Guardian повідомило, що президент США Дональд Трамп посварився з іншими лідерами країн «Великої сімки» під час саміту у Франції через питання повернення Росії в об’єднання.

Нагадаємо:

  • 19 серпня 2019 року на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Франції Еммануель Макрон заявив, що повернення до формату «Великої вісімки» залежить від урегулювання ситуації на сході України.
  • 20 серпня президент США Дональд Трамп вкотре підтримав повернення Росії до G8.
  • Водночас CNN стверджує, що Трамп і президент Франції Еммануель Макрон вирішили запросити Росію до участі в саміті «Великої сімки» у 2020 році.
  • Натомість канцлерка Німеччини Ангела Меркель і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважають, що повернення Росії у «Велику вісімку» було б передчасним.
  • У 2018-му прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначав, що Москва не планує повертатися до переговорів у форматі «Великої вісімки».

Росію виключили із «вісімки» у 2014 році після анексії Криму та початку війни на Донбасі. Відтоді спільнота існує як «Велика сімка». До неї входять США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Японія.