Зеленський просить Шмигаля усунути перешкоди у відновленні будівництва об’єктів «Укрбуду»
Президент Володимир Зеленський просить прем’єр-міністра Дениса Шмигаля забезпечити координацію роботи органів виконавчої влади, щоб усунути перешкоди у відновленні будівництва об’єктів державної будівельної корпорації «Укрбуд».
Про це йдеться у відповіді глави держави на електронну петицію, розміщену на вебсайті інтернет-представництва президента 21 квітня 2020 року.
«Питання захисту інвестицій як бізнесу, так і простих громадян України, є одним із пріоритетів моєї діяльності. Будь-які бюрократичні зловживання з боку органів державної влади та місцевого самоврядування є неприпустимими й мають бути усунені», — написав Зеленський у відповіді на петицію.
До Шмигаля він звернувся як до керівника вищого органу виконавчої влади. Для вирішення проблеми з «Укрбудом» президент просить прем'єра про координацію та контроль роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади із залученням Київської міської ради.
Петиція названа «зверненням інвесторів щодо блокування відновлення будівництва ЖК «Укрбуд»». Її автор Володимир Ковальчук нагадав, що Зеленський особисто обіцяв контролювати ситуацію з недобудовами.
Так, у грудні 2019 року глава держави заявляв, що недобудовану нерухомість компанії «Укрбуд» завершить «Київміськбуд».
«На момент подання цього звернення можна відмітити про майже повну відсутність прогресу у відновленні будівництва об'єктів будівництва ЖК «Укрбуд», адже з 23 об’єктів «Київміськбуд» прийняв лише 5 (практично добудованих) житлових комплексів та фактично припинив прийняття решти об'єктів», — вказав автор петиції.
За його словами, у «Київміськбуді» мотивують таке прийняття відсутністю підтримки зі сторони органів державної влади, зокрема Державна архітектурно-будівельна інспекція УкраїниДАБІ (відмова у введенні в експлуатацію ЖК), Київська міська державна адміністраціяКМДА та Київська міська радаКМР (відмова у скасуванні пайових внесків та затягування розгляду ряду питань), Міноборони (відмова перепідписувати договори).
Президент відповів на цю петицію після того, як вона набрала 25 тисяч необхідних голосів.
Нагадаємо, 2 жовтня НАБУ та САП повідомили ексдепутату про підозру у заволодінні майном Нацгвардії на понад 81 мільйон гривень. За даними слідства, Максим Микитась, використовуючи підконтрольні йому фірми, у змові з колишнім керівником Нацгвардії та іншими особами, організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю Нацгвардії.
4 жовтня суд відпустив Микитася під заставу у 5,5 мільйона гривень, а також зобов’язав його носити електронний браслет.
У суді пояснили відмову взяти підозрюваного під варту тим, що не бачать ризиків його переховування від слідства.
22 жовтня запобіжний захід змінили й ексдепутата Микитася відправили у СІЗО з можливістю внесення застави у розмірі 80 млн грн. Невдовзі він сплатив гроші й вийшов із СІЗО. 14 травня після вимоги САП взяти ексдепутата Микитася під варту його відправили під домашній арешт.
Раніше суд заарештував у межах цієї справи майно колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллерова.