Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід ексдепутату та колишньому президенту «Укрбуду» Максиму Микитасю із застави на цілодобовий домашній арешт. Прокурор вимагав взяти його під варту.

Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Там наголосили, що слідчий суддя відмовив прокурору у застосуванні до Микитася, підозрюваного у справі про заволодіння квартирами Нацгвардії, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю застави у сумі 100 мільйонів гривень.

Домашній арешт ексдепутату призначили на 2 місяці. Також він буде змушений носити електронний браслет, прибувати до детектива, прокурора та суду за кожною вимогою, утримуватися від спілкування зі свідками та підозрюваними у справі, а також здати закордонний паспорт.

«Прокурор САП не погоджується з вказаним рішенням суду та оскаржить його в Апеляційній палаті ВАКС», — йдеться у повідомленні.

Також правоохоронці кажуть, що внесені 50 млн гривень застави за Микитася будуть повернуті заставодавиці.

8 травня у САП повідомили, що вимагають знову взяти Микитася під варту. Там зазначають, що хоч і Микитасю ВАКС призначив запобіжний захід у вигляді 100 мільйонів гривень застави, він її не вніс.

Нагадаємо, 20 квітня Вищий антикорупційний суд відмовив прокуратурі й не став брати під варту ексдепутата та колишнього президента «Укрбуду» Максима Микитася, попри те, що той так і не вніс 100 мільйонів гривень застави.

Раніше Антикорупційний суд стягнув на користь держави 80 мільйонів гривень застави Микитася, бо той порушив процесуальні обов’язки.

Нагадаємо, 2 жовтня НАБУ та САП повідомили ексдепутату про підозру у заволодінні майном Нацгвардії на понад 81 мільйон гривень. За даними слідства, Максим Микитась, використовуючи підконтрольні йому фірми, у змові з колишнім керівником Нацгвардії та іншими особами, організував корупційну схему із заволодіння нерухомістю Нацгвардії.

4 жовтня суд відпустив Микитася під заставу у 5,5 мільйона гривень, а також зобов’язав його носити електронний браслет.

У суді пояснили відмову взяти підозрюваного під варту тим, що не бачать ризиків його переховування від слідства.

22 жовтня запобіжний захід змінили й ексдепутата Микитася відправили у СІЗО з можливістю внесення застави у розмірі 80 млн грн. Невдовзі він сплатив гроші і вийшов із СІЗО.

Раніше суд заарештував у межах цієї справи майно колишнього командувача Нацгвардії Юрія Аллерова.

Поділитись: