Зеленський запевнив французів, що «їхні діти» не загинуть в Україні, і розповів про покращення ситуації на фронті
Президент Володимир Зеленський запевнив французів, що їхній армії немає потреби воювати, поки українські війська спроможні стримувати напад росії.
Про це він розповів у інтерв’ю французькому телеканалу BFM TV.
Коментуючи ідею президента Франції Емманюеля Макрона щодо відправлення західних військ до України, Зеленський запевнив французьких глядачів: «Ваші діти не загинуть в Україні».
За його словами, «поки Україна тримається», французька армія може залишатися на території Франції.
«Але якщо [президенту рф володимиру] путіну вдасться напасти на іншу країну НАТО, то ситуація буде зовсім іншою», — застеріг глава держави.
Водночас Зеленський додав, що варто «подумати про технічний персонал, який може приїхати в Україну», наприклад, для обслуговування танків Leopard або самохідних артилерійських установок Caesar, замість того, щоб відправляти їх на ремонт назад до Європи.
На запитання журналіста, чому, на його погляд, Макрон змінив риторику щодо війни, Зеленський відповів: «Я думаю, він зрозумів, що володимир путін його обдурив, я думаю, що він йому більше не довіряє».
Крім того, український президент розповів, що ситуація на фронті «набагато краща, ніж було протягом останніх трьох місяців». Хоч і визнав, що Україна зіткнулася з проблемою нестачі артилерійських боєприпасів, а також перевагою росії у небі, в далекобійній зброї та безпілотниках.
Проте просування росії зупинено, запевнив Зеленський, а війська окупантів «втрачають велику кількість життєвих сил».
Глава держави також відкинув будь-яке перемир’я, яке, за його словами, буде «киснем» для путіна. Водночас Зеленський виступає за створення «мирного плану», який, як він сподівається, погодять у Швейцарії під час першого саміту миру.
Що передувало?
Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.
«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — сказав Макрон.
Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Франція ініціює створення альянсу країн, відкритих для потенційного введення західних військ в Україну. У цьому процесі Париж поглиблює свій конфлікт з Берліном, який поводиться більш обережно, писало Politico.
Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».
Згодом Сежурне розповів, що Франція ініціює створення альянсу країн, відкритих для потенційного введення західних військ в Україну.