Зґвалтування в Кагарлику: в ООН засудили розголошення в ЗМІ особистих даних жертви насильства
Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй з прав людини нагадує про неприпустимість розголошення в засобах масової інформації особистих даних жертв насильства.
Про це йдеться в повідомленні на сторінці організації в Facebook.
Там нагадали, що після події в Кагарлику — сексуального насильства і тортур, застосованих до жінки й чоловіка — деякі ЗМІ опублікували ім'я, місце проживання і фотографію жертви. Вони також описали її характер і поведінку.
Водночас Моніторингова місія ООН з прав людини підкреслює, що при висвітленні випадків сексуального насильства всі зацікавлені сторони, зокрема і ЗМІ, повинні враховувати, що інтереси жертв на першому плані.
«Це означає запобігати повторній травматизації й стигматизації жертви, уникати відтворення гендерних стереотипів, таких як звинувачення жертви, і публічно поширювати особисті дані людини лише за умов її інформованої згоди», — йдеться в повідомленні.
У Моніторинговій місії нагадали, що відповідно до Декларації основних принципів правосуддя щодо жертв злочинів та зловживання владою, до жертв слід ставитися зі співчуттям і повагою до їх гідності.
«Публічне повідомлення про сексуальне насильство не повинно покладати додатковий тягар на жертву. Безтактний підхід до таких випадків впливає на благополуччя жертв та їхніх сімей, і може мати негативний вплив, стримуючи жертв від повідомлення про таке насильство у майбутньому», — додають у повідомленні.
Нагадаємо, у деяких ЗМІ оприлюднили фото й ім’я дівчини — в її зґвалтуванні та побитті наразі підозрюють двох поліцейських Кагарлицького відділку поліції. За словами адвоката дівчини, дозволу на публікацію особистих даних потерпілої в медіа він не давав.
Так, фотографії дівчини з її дитиною, а також її ім’я й прізвище оприлюднило видання «Столичний регіон» (посилання не даємо з етичних міркувань). А ТСН знімав батьків дівчини на приховану камеру.
У коментарі hromadske адвокат Євгеній Мельниченко заявив, що він не давав згоду на публікацію ані фото, ані імені потерпілої.
Нагадаємо, вранці 25 травня стало відомо, що внутрішня безпека Нацполіції затримала двох поліцейських Кагарлицького відділу поліції за підозрою у зґвалтуванні жінки.
Згодом ДБР повідомили про підозру оперуповноваженому та начальнику одного з секторів Кагарлицького відділення поліції Обухівського відділу поліції у Київській області за фактом зґвалтування та побиття.
Голова Національної поліції України Ігор Клименко звільнив підозрюваних поліцейських, відсторонив від виконання службових обов’язків керівництво відділу і розформував підрозділ. У Кагарлику також проведуть переатестацію всього особового складу поліції.
Обом поліцейським — оперуповноваженому Сергію Сулимі й начальнику сектора кримінальної поліції в Кагарлику Миколі Кузіву — обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб (до 22 липня) без права внесення застави. Обоє підозрюваних не визнали своєї провини.