Жінкам не сподобалися непрохані дікпіки, а от гомо- й бісексуальні чоловіки назвали їх цікавими

Дослідники з Університету Індіани у США встановили, що жінки переважно негативно реагують на дікпіки (фото пеніса), тоді як гомосексуальні й бісексуальні чоловіки реагували на них передусім позитивно. Про це йдеться в їхній публікації у науковому виданні The Journal of Sex Research.

Автори відзначають, що секстинг — тобто пересилання фото, відео чи текстових повідомлень інтимного змісту — є доволі поширеним явищем у сучасному світі. Однією з форм секстингу є дікпіки (з англійської — «фотографії пеніса»).

Як зазначають дослідники, як секстинг, так і дікпіки можуть бути бажаними (тобто відбуватися за згоди людей), так і небажаними. І якщо перші випадки доволі детально розглядаються в наукових розвідках, то другі — досить рідко.

«Розуміння реакцій отримувачів (на дікпіки — ред.) має наслідки для соціально-поведінкових досліджень, а також клінічні й потенційно правові наслідки», — зазначається в роботі.

Александра Маркотте з Університету Індіани з колегами провели опитування 2045 жінок (92% — гетеросексуальні) і 298 гомо- й бісексуальних чоловіків зі США. Учасників питали про онлайн-флірт, зокрема те, чи отримували вони дікпіки (бажані й небажані) і як на них реагували (для відповіді на це питання пропонувалися 12 різних реакцій — позитивних, нейтральних і негативних).

Понад половина опитаних (53,5%) хоча б раз отримували дікпік, причому 90% отримували саме небажані дікпіки. Більшість опитаних жінок незалежно від орієнтації сказали, що реакція на такі дікпіки в них була негативною (майже 49% назвали їх огидними, майже 46% — знаками неповаги).

А от понад 45% опитаних чоловіків сказали, що небажані дікпіки їм здалися цікавими, тоді як негативно до них поставилися 13,5%. Утім в опитуванні не брали участь гетеросексуальні чоловіки, відзначають дослідники.

Як висновують автори дослідження, реакція на небажані дікпіки залежить від сексуальної орієнтації та ґендера. Жінки на них реагують здебільшого негативно, а от гомо- й бісексуальні чоловіки — позитивно. Останнє дослідники пояснили тим, що чоловіки більше прагнуть і шукають сексуальних контактів.

Вони також наголосили, що небажаний дікпік (незалежно від реакції того, хто його отримує) можна розглядати як форму сексуального домагання, а не стратегію для знайомства із сексуальним партнером.