Жінки недостатньо представлені у фінансовій системі — дослідження МВФ
Згідно з дослідженням, проведеним Міжнародним валютним фондом, частка жінок серед учасників фінансової системи, складає близько 40%.
Згідно з дослідженням, проведеним Міжнародним валютним фондом, частка жінок серед учасників фінансової системи, складає близько 40%.
Про це йдеться прес-релізі за результатами дослідження на сайті МВФ.
Як зазначається, частка жінок серед вкладників чи позичальників банків складає лише 40%. У дослідженні зазначають, що гендерна диспропорція в участі населення у фінансовому ринку несе негативні соціальні та економічні наслідки.
«Все більше даних свідчать про те, що розширення доступу жінок до фінансових послуг може принести економічні та соціальні вигоди. Наприклад, у Кенії жінки, що займаються підприємництвом, починали більше інвестувати у свій бізнес після відкриття банківського рахунку. Домашні господарства у Непалі, які очолюють жінки, після відкриття депозиту витрачали більше коштів на освіту», — йдеться у дослідженні.
Там також зазначають, що жінки складають меншість серед керівників фінансових установ та регуляторів. Так, жінки складають лише 2% від всіх керівників фінансових організацій у світі та лише 20% членів правління цих організацій. Серед правління фінансових регуляторів, жінки складають лише 17% керівного складу.
В той же час, у дослідженні зазначають, що у різних країнах представлення жінок на фінансовому ринку є різною. У країнах Африки на південь від Сахари їхня частка є найвищою, а на Близькому сході — найнижчою.
У дослідженні зазначають, що банки, де у правлінні є значна частка жінок, є більш стабільними та менш ризиковими.
Раніше повідомлялось, що жінки найменше представленні в правлінні великих азійських компаній, а найбільше — у французьких.
Нагадаємо, що напередодні в Українському уряді затвердили стратегію протидії дискримінації жінок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Торік я дивилася парад по телевізору, а тепер я — одна з них»