Журналіст «Радіо Свобода» подав заяву до поліції і ДБР через дії міськголови Одеси Труханова
Журналіст «Радіо Свобода» Михайло Штекель звернувся із заявою до Малинівського відділу поліції в Одесі, а також до місцевого підрозділу Державного бюро розслідувань через те, що міський голова Одеси Геннадій Труханов відштовхнув його на брифінгу. Про це Штекель повідомив у Facebook.
«Сьогодні вранці подав заяву в поліцію і Державне бюро розслідувань на дії міського голови Одеси Геннадія Труханова, його можливої охорони і окремих співробітників одеської поліції», — повідомив журналіст.
За його словами, адвокати допомогли йому скласти заяву «з посиланнями на закони і його професійний статус». «Тепер протягом доби слідчий повинен відкрити провадження за 171-ю статтею Кримінального кодексу — перешкоджання журналістській діяльності. Без моєї заяви, самостійно, поліція Одеської області цього не зробила, подивимося на їхні дії тепер», — зазначив кореспондент.
Михайло Штекель наголосив, що «очевидно міський голова, потім його охорона, а потім і співробітники поліції або патрульної поліції не давали йому нормально працювати».
Нагадаємо, Геннадій Труханов відштовхнув кореспондента «Радіо Свобода», коли залишав брифінг, і не дав поставити йому питання — після цього журналіста відтягали охоронці Труханова. Інцидент стався 27 грудня після засідання суду, в рамках якого Труханова й інших посадових осіб обвинувачують у привласненні 185 млн грн бюджетних коштів.
У Національній спілці журналістів України заявили, що в даному випадку йдеться про перешкоджання законній діяльності журналіста.
Нагадаємо, кримінальне провадження у справі голови Одеської міськради Труханова, підозрюваного у розтраті 185 мільйонів гривень із бюджету міста під час придбання будівель «Краян», та інших посадоців надійшло до суду 16 жовтня.
З 28 вересня по 3 жовтня прокурори САП вручили обвинувальний акт, складений детективами НАБУ, 8 підозрюваним у заволодінні коштами місцевого бюджету.
Нагадаємо, детективи НАБУ та прокурори САП затримали Одеського міського голову та його заступника 14 лютого в аеропорту «Бориспіль» і повідомили їм про підозру за ч.5 ст.191 КК України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем).
Прокуратура просила суд узяти Труханова під варту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень. Але суд відпустив Труханова на поруки депутата від БПП Дмитра Голубова.
На початку березня Апеляційний суд Києва відмовився відсторонити з посади голови Одеської міської ради
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тітушки, стрілянина і друзі-депутати: Як Одеса рятувала Труханова в Києві