Прокуратура проситиме суд узяти під варту затриманого 14 лютого міського голову Одеси Геннадія Труханова з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень.

Прокуратура проситиме суд узяти під варту затриманого 14 лютого міського голову Одеси Геннадія Труханова з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень.

Про це повідомив глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, повідомив кореспондент Громадського.

«Прокуратура клопотатиме про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з внесенням застави 50 млн грн для одеського міського голови, 30 млн — для його заступника і 10 млн кожному з інших учасників зазначеної схеми», — сказав він.

За його словами, у справі Труханова фігурують загалом 8 осіб. 

Холодницький обіцяє завершити розслідування у справі Труханова за 3-4 місяці.

Міськголові Одеси Труханову загрожує до 12 років в’язниці.

Вранці 14 лютого в аеропорту «Бориспіль» міського голову Одеси Геннадія Труханова затримали прикордонники і передали співробітникам Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Раніше повідомлялось, НАБУ заочно повідомило про підозру  Труханову і чотирьом його заступникам. САП та НАБУ поштою направили повідомлення про підозру чиновникам.

Загалом підозри відправили Труханову, його заступнику Павлу Вугельману, директору департаменту комунальної власності Олексію Спектору, голові комісії міськради з питань комунальної власності Василю Шкрябаю і ще одному чиновнику міськради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Капітан під «триколором»: про російський паспорт і офшори Геннадія Труханова

НАБУ розслідує можливе заволодіння посадовцями Одеської міськради коштами місцевого бюджету у великих розмірах. Ідеться про купівлю заводу важкого кранобудування «Краян», який у 2016 році міськрада придбала у підприємства «Девелопмент Еліт» за ціною 185 млн. Після цього будівля була перепродана цій же приватній структурі за 11 млн.

Кошти міського бюджету були перераховані на рахунки «Девелопмент Еліт» в банку «Південний», де вони були арештовані в якості речового доказу. Влітку минуло року «Девелопмент Еліт» намагалися скасувати арешт 185 млн грн. Втім, тоді Солом’янський районний суд Києва відмовив фірмі у скасуванні арешту коштів. 

Геннадій Труханов не з'являвся на роботі з 26 грудня, коли офіційно взяв відпустку на 22 дні — до 18 січня. У січні та лютому Труханову багаторазово продовжували відпустку, кілька разів він офіційно брав закордонне відрядження.

16 січня екс-міськголова Одеси Гурвіц заявляв, що Труханов може не повернутися з відпустки через розслідування НАБУ.

Поділитись: