ЗМІ: Ексглава Міноборони Німеччини наказала не рахувати танки Leopard у Бундесвері. Чому?
Колишня міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт перед відставкою нібито дала вказівку не проводити інвентаризацію танків Leopard Бундесверу, щоб це не могли витлумачити як готовність німців передати їх.
Про це пише видання Business Insider із посиланням на джерела в Міноборони Німеччини.
За даними ЗМІ, Ламбрехт дала таку вказівку менш ніж за тиждень до того, як подала у відставку.
Джерела видання заявили, що можливою причиною було небажання чинити додатковий тиск на канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо танків. Якби виявилося, що Бундесвер підраховує свої оперативні танки, це можна було б витлумачити як готовність передати їх.
Крістіне Ламбрехт залишила запит Business Insider без відповіді.
Нагадаємо, новопризначений міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що на засіданні Контактної групи з питань оборони України («Рамштайн») 20 січня обговорювали постачання танків Україні, але жодного рішення не було ухвалено.
Попри це Пісторіус дав розпорядження перевірити кількість танків Leopard. Він наголосив, що це просто «підготовка до дня, який може настати».
«Тоді ми зможемо негайно надати підтримку за короткий час, якщо це рішення буде ухвалене Німеччиною та трансатлантичними партнерами», — сказав Пісторіус.
Як зазначає Die Welt, журналісти запитали Пісторіуса, чому Німеччина вагається з танками. На що той відповів: «Ми не вагаємося, ми просто обережні [...] Я не беру на себе провину, я лише 24 години на посаді».
За даними МЗС України, вже щонайменше 5 країн готові передати Україні танки Leopard. Але для реекспорту бойових танків німецького виробництва з цих країн потрібно погодження з урядом Німеччини. Берлін, попри тиск партнерів, досі такого рішення не ухвалив.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україні ще «доведеться поборотися» за постачання західних бойових танків, але це рішення врешті-решт має бути ухвалене.
Так, Польща та Україна скликали на полях 8-го засідання у форматі «Рамштайну» іншу зустріч — зустріч представників країн-власників Leopard. Загалом у ній узяли участь 15 держав. У Польщі повідомили, що у планах — створити коаліцію країн, які володіють танками Leopard, для допомоги Україні.