ЗМІ повідомили про можливий продаж вакцини Pfizer — МОЗ почало розслідування
Міністерство охорони здоров’я ініціювало розслідування за фактом можливого продажу вакцини Comirnaty/Pfizer—BioNTech. Відомство дізналося про це від представників засобів масової інформації.
Про це вказано у повідомленні на сайті МОЗ.
Там пишуть, що представники ЗМІ сповістили їх про можливий продаж вакцини проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech в одній із приватних лікарень Києва. МОЗ ініціювало службове розслідування.
ОНОВЛЕНО. Йдеться про викладене журналістами «Української правди.Життя» відео, на якому щеплення вакциною Pfizer / BioNTech в одній із приватних лікарень Києва отримує блогерка Аліна Френдій. Коли ми спробували звернутися до клініки, нам сказали, що «це була не реклама, а вакцинація корпоративних працівників».
«Я вам раджу стати в чергу в "Дію", і так буде швидше. Там є вакцини на вибір, в яку клініку вас відправлять, така вакцина і буде», — сказали нам у лікарні. Пояснити, в якому саме статусі Аліна Френдій є корпоративним працівником, нам відмовилися.
У МОЗ пояснили, що залучають до вакцинації приватні заклади та лікарів-ФОПів. Вони можуть сформувати пункти щеплень або мобільні бригади з імунізації проти COVID-19 та вакцинувати громадян у різних регіонах України, уклавши контракти з Національна служба здоров'я УкраїниНСЗУ. Відповідно до цього, вони отримують ті чи інші види вакцин для роботи.
Вакцини AstraZeneca (Covishield, SKBio) та CoronaVac від Sinovac Biotech зараз доступні у пунктах щеплень та центрах масової вакцинації. Їх також використовують мобільні бригади для щеплень визначених груп ризику та працівників критичної інфраструктури.
А ось препарат Comirnaty/Pfizer-BioNTech доступний для імунізації лише силами мобільних бригад. Ним також щеплюють певні групи ризику, освітян та організовані колективи, які зареєстрували свої заявки в контакт-центрі МОЗ.
Вакцинація в Україні
Вона триває з 24 лютого. Щеплення роблять такими препаратами:
- CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — Україна отримала 500 тисяч доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї, — Україна отримала 367 200 доз;
- AstraZeneca, яку виготовляють в Італії, — Україна отримала 705 600 доз;
- CoronaVac — Україна отримала 1,9 мільйона доз;
- Pfizer — Україна отримала 1 131 390 доз у межах COVAX та 367 370 доз у межах прямого контракту.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мають робити щонайменше по 5,6 млн щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. Але поки що таких темпів досягнути не вдалося.