ЗСУ розпочали військові навчання «Заметіль». Вони відбуватимуться по всій території України
Збройні сили України розпочали планові командно—штабні навчання «Заметіль—2022» щодо управління угрупованнями військ під час ведення бойових дій. Вони триватимуть протягом лютого у визначених районах по всій Україні.
Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.
Там пояснили, що навчання є плановим заходом у межах загальної інтенсивної програми підготовки військ.
Головною метою навчань «Заметіль-2022» є набуття і нарощування оперативних спроможностей органів військового управління, військових частин і підрозділів ЗСУ, інших складових сил безпеки та оборони держави для управління військами під час оборони у кризовому районі.
У ЗСУ зазначають, що минулого року провели майже 5 тисяч заходів бойової підготовки. З них 70 ㅡ командно-штабні навчання із залученням військ. Ще понад 2,5 тисячі ㅡ це тактико-спеціальні навчання різних видів.
«Цього року програма бойової підготовки є не менш насиченою. Збройні сили України постійно тренуються і готові до реагування на будь-які сценарії розвитку безпекової ситуації», ㅡ кажуть у ЗСУ.
Портал «Мілітарний» перераховує міжнародні навчання на території України у 2022 році, про які вже відомо. Йдеться, зокрема про українсько-американські навчання Rapid Trident, українсько-британські навчання Cossack Mace тощо.
Нагадаємо, з 10 до 20 лютого на білоруській території триватимуть спільні навчання військових Росії та Білорусі «Союзна рішучість-2022». Міністерство оборони Білорусі заявляло, що там мають відпрацювати «відбиття зовнішньої агресії» під час ведення оборонної операції, протидію тероризму та захист інтересів Союзної держави.
Хоча навчання заплановані на лютий, перші підрозділи російських Збройних сил почали прибувати до Білорусі ще в січні.
У Держдепі США припускають, що Росія під виглядом навчань може розміщувати війська в Білорусі для атаки на Україну з півночі.
Проте 31 січня Білорусь на засіданні Ради Безпеки ООН заявила, що російсько-білоруські навчання «завжди мають лише оборонний характер і не загрожують ні європейським партнерам, ні сусіднім країнам».