Справа Гринкевича: слідчі завершили розслідування, справу невдовзі передадуть до суду
Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого підозрюють в оборудках із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ.
Про це повідомили в Державному бюро розслідувань та Офісі генерального прокурора.
Ім’я фігуранта правоохоронці не називають, однак з обставин справи зрозуміло, що йдеться саме про Гринкевича.
Так, слідчі встановили, що у 2023 році Гринкевич дізнався про порушену проти нього справу за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ, а згодом вирішив дати хабаря працівнику ДБР, щоб уникнути кримінальної відповідальності.
Крім того, у такий спосіб бізнесмен хотів здобути сприяння у поверненні вилученого майна на території митного поста «Чайки» Київської митниці.
Однак посадовець ДБР повідомив про пропозицію хабаря своєму керівництву. Тож коли Гринкевич призначив зустріч у ресторані та передав сумку з 500 тисячами доларів, його відразу затримали.
Наразі адвокати Гринкевича ознайомлюються з матеріалами досудового розслідування, після чого його передадуть до суду.
Більше про справу Гринкевичів
Бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали 29 грудня 2023 року під час спроби дати 500 тисяч доларів США хабаря одному з керівників Головного слідчого управління ДБР. Ці гроші він пропонував за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній у ході розслідування. Нині він перебуває під вартою.
У межах цієї справи слідчі встановили, що компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень. Але низку контрактів не виконали, деякі реалізували частково, із затримками, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. ДБР встановило, що за цими договорами компанії Гринкевича постачали низькоякісні товари, що завдало державі шкоди на понад 934 мільйони гривень.
Групі з п'яти людей на чолі з Гринкевичем оголосили підозри за ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України. Усіх їх взяли під варту.
Міністерство оборони на тлі скандалу розірвало всі контракти з компаніями Гринкевича — останньою стала «Трейд лайнс рітейл». А дружина Гринкевича, професорка Світлана Гринкевич, звільнилася з Львівської політехніки. Студенти вимагали відсторонити жінку від навчального процесу на період досудового розслідування справи щодо її чоловіка.