Частину «рекордного» хабаря Насірова легалізували через купівлю нерухомості у центрі Києва — НАБУ

Правоохоронці викрили схему легалізації понад 21 мільйона євро у справі щодо рекордного хабаря ексголові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

Про це повідомили НАБУ та САП.

Нагадаємо, за версією слідства, упродовж 2015-2016 років Роман Насіров як очільник ДФС за пособництва свого радника отримав для себе та третіх осіб понад 722 млн гривень хабаря.

Під час розслідування правоохоронці встановили, що впродовж грудня 2015 року-березня 2016 року наближений до ексголови ДФС власник групи будівельних компаній забезпечив отримання частини хабаря — понад 13 млн євро — на рахунки підконтрольної компанії-нерезидента (Британські Віргінські Острови). Протягом травня 2017 року-квітня 2018 року гроші легалізували через купівлю житлового та офісного комплексу з паркінгом у центрі Києва.

Правоохоронці не розкривають імен фігурантів. Видання «Слово і діло» з посиланням на власні джерела пише, що цей наближений — це тесть ексголови ДФС Романа Насірова, забудовник Олександр Глімбовський.

За даними слідства, купівля нерухомості фактично відбувалась на підставі розрахунків між двома компаніями-нерезидентами в банківських установах Швейцарії, мала прихований характер та відбувалося під виглядом оплати акцій ще однієї компанії.

У НАБУ кажуть, що з 2019 року отримання інформації про рух коштів в іноземних банках щодо певних товариств блокувалося «зацікавленими представниками». Але слідству вдалося встановити природу фінансових перерахувань між компаніями-нерезидентами.

НАБУ

Окрім того, радник ексголови ДФС легалізував іншу частину хабаря — 7,9 млн євро — яка перебувала на рахунках підконтрольної йому компанії-нерезидента (Британські Віргінські Острови), зазначає НАБУ.

За даними слідства, у січні 2017 року 5,5 млн доларів використали для укладення агентського договору, а ще 2,8 млн євро — як оплату за договорами купівлі-продажу у квітні-серпні 2018 року.

Так, фігурантам оголосили підозри за статтями:

  • близькій особі ексголови ДФС — ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 ч. 3 ст. 209 КК України;
  • раднику ексголови ДФС — ч. 3 ст. 209 КК України.

Справа Насірова

За версією слідства, Роман Насіров отримав понад 722 мільйони гривень хабаря, за що мав забезпечити відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у понад 3,2 млрд гривень. Слідство не називає імен, однак, за даними ЗМІ, ідеться про олігарха Олега Бахматюка, який є власником UkrLandFarming.

Крім того, у листопаді 2017 року Насірову вручили ще один обвинувальний акт. За версією слідства, Насіров дав дозвіл на почергові виплати податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав збитків бюджету на два мільярди гривень, вважають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.