Глава прокуратури Хмельниччини пояснив свою інвалідність: зазнав травми, вивчаючи матеріали справи
Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник заявив, що групу інвалідності отримав у 2017 році, задовго до призначення на посаду. А травми на робочому місці зазнав у 2005-му, коли вивчав матеріали кримінального провадження.
Про це він написав у Facebook.
Прокурор не пояснив, яку травму тоді отримав, але зазначив, що «хвороба не перешкоджає йому у виконанні службових обов’язків».
Зазначимо, друга група інвалідності, яку, за даними ЗМІ, має прокурор Олійник, означає, що людина здатна до самообслуговування, але не здатна до праці у звичайних виробничих умовах. Її ставлять, наприклад, у разі паралічу чи ампутації кінцівки, після пересадки органів, повного Опущення верхньої повікиптозу обох очей, паркінсонівського синдрому або психічного захворювання, інвалідність унаслідок якого триває понад 10 років.
Прокурор зазначив, що питання про наявність у нього групи інвалідності вже розглядалося під час атестації за участі представників громадськості та міжнародних організацій.
Олійник заявив, що питання інвалідності прокурорів також порушувала народна депутатка Галина Третьякова ще у 2020 році за ініціативи місцевого громадського активіста. Це питання вивчали у межах кримінального провадження.
«Вислів “дахуючи корупційну схему голови МСЕК” звучить, звичайно, потужно, але в публікації нічим не підтверджений, як і більшість статей автора, у яких критикуються органи влади. Так можна сказати про кожного, хто отримав групу та обіймає посаду», — так прокурор прокоментував допис головного редактора видання «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова.
Олійник додав, що чисельний склад прокуратури області становить 225 прокурорів, а інвалідність мають лише 48, «тому стверджувати, що вся прокуратура складається з осіб з інвалідністю, не є правильним». Понад те, інвалідність більшості працівників отримана не за останні роки.
Прокурор також заявив про «дискримінацію за ознакою професії» та призначення чергових перевірок.
Реакція Бутусова
У відповідь журналіст Бутусов зазначив, що Олійник не розповів нічого про підстави оформлення інвалідності, а лише перекинув відповідальність за свої вчинки на комісію та правоохоронні органи.
«… Вдав, ніби його травма у 2005-му — це доведений факт. Ні, слова прокурора нічим не підтверджені. Якщо Олійник під час виконання службових обов’язків у 2005 році зазнав важкої травми, то він ще тоді мав би пройти медичне обстеження й показати, що саме у нього виявили, і документ про результати цього обстеження був би доказом», — написав Бутусов.
Також журналіст звернув увагу, що інвалідність прокуророві Олійнику встановили за рішенням головної лікарки МСЕК Крупи, причому одразу довічно. І жодних інших рішень про інвалідність або важкі травми, починаючи з 2005 року, Олійник нібито не надав.
Також прокурор не прокоментував, якої травми або захворювання на службі набула його дружина та експідлегла Ірина Олійник.