Понад 100 тисяч українців взяли участь у голосуванні за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони

Міністерство оборони України оголосило про завершення онлайн-голосування за членів Громадської антикорупційної ради. У голосуванні взяли участь понад сто тисяч людей.

Про це йдеться в повідомленні Міноборони.

Так, 7 січня 101 215 українців взяли участь в онлайн-голосуванні за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони.

Результати онлайн-голосування передали відповідній Комісії для перевірки. Їх обіцяють оприлюднити протягом 5 робочих днів.

У відомстві наголосили, що, попри DDoS-атаку, технічна команда захистила процес голосування і спроби вплинути на перебіг конкурсу були зупинені. Там пояснили, що саме через атаки на українську IT-інфраструктуру голосування було доступне виключно для користувачів українських мереж.

Низка користувачів звернули увагу на значну кількість голосів з однакової IP-адреси.

У міністерстві пояснили це тим, що Міноборони застосовує спеціальні сервіси для захисту від кіберзагроз. Подібні технології також можуть використовуватися на пристроях користувачів з увімкненими програмними засобами, що анонімізують трафік. Через це для низки користувачів реєструвалась однакова IP-адреса — 127.0.0.1.

Особа кожного користувача верифікувалася завдяки авторизації через партнерські сервіси BankID та «Дія.Підпис», а спеціально призначена команда швидкого реагування контролювала прозорість процесу, запевнили в Міноборони.

«Особливу увагу приділили забезпеченню можливості голосування для військових на фронті. Завдяки доступу до сайту через термінали Starlink та технічному супроводу захисники також змогли взяти участь у виборах складу антикорупційної ради», — додали в міністерстві.

Попереднє голосування анулювали

Голосування за членів ради стартувало 26 грудня 2024 року. Утім, українці почали масово повідомляти в соцмережах, що їм не вдається віддати свій голос. 

Як пояснили в Міноборони, під час голосування сталися внутрішні технічні неполадки, зокрема нестабільна робота сайту та помилки в автентифікації користувачів.

Тож для збереження довіри до процесу та забезпечення його повної прозорості міністерство вирішило анулювати результати голосування та перенести його на 7 січня.

Що за Громадська антикорупційна рада?

Антикорупційну раду при Міноборони створили у квітні 2023 року після скандалу з У січні 2023 року видання ZN.UA публікувало матеріал про завищені ціни в угоді Міноборони на послуги організації харчування для військових частини. Наприклад, Міноборони нібито законтрактувало яйця із ціною 17 грн за штуку, водночас роздрібна ціна в магазинах Києва становила приблизно 7 грн за штуку«яйцями по 17 гривень». Упродовж року 15 членів ради, обрані українським суспільством, аналізували корупційні ризики в оборонних закупівлях та надавали рекомендації Міноборони.

Перше скликання ради активно підтримувало реформу харчових закупівель для ЗСУ, просувало ідею створення наглядових рад для закупівельних агенцій Міноборони, проводило власні розслідування щодо корупційних скандалів.

Друге скликання так само допомагатиме боротися з корупційними ризиками в роботі Міноборони протягом двох наступних років.