TikTok готує копію застосунку, щоб уникнути блокування у США — Reuters
Соцмережа TikTok працює над копією свого алгоритму рекомендацій для американських користувачів, щоб уникнути блокування у Сполучених Штатах. Це може призвести до появи незалежної від його китайської материнської компанії ByteDance версії застосунку.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела в компанії.
Протягом останніх місяців сотні американських та китайських інженерів працювали над розділенням мільйонів рядків коду головного алгоритму компанії, який підбирає користувачам відео за їхніми вподобаннями.
Головне завдання полягає в тому, щоб виділити частину, яка буде використовуватися в американській версії, а також виключити будь-яку інформацію, пов’язану з китайськими користувачами. Очікується, що ця робота займе щонайменше рік.
Кінцевою метою є створення нового сховища вихідного коду для алгоритму рекомендацій, який обслуговуватиме лише TikTok U.S. Після завершення роботи цей застосунок запускатиме та підтримуватиме свій особистий алгоритм незалежно від додатків TikTok в інших регіонах та його китайської версії Douyin.
А втім, існує ризик того, що TikTok U.S. не зможе забезпечити такий самий рівень продуктивності, як звичайний TikTok.
За словами джерел, у якийсь момент керівництво TikTok розглядало можливість відкрити частину алгоритму рекомендацій або зробити його доступним для використання й модифікації, щоб продемонструвати технологічну прозорість.
Що передувало?
У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у країні.
Згідно із законопроєктом, президент Джо Байден має схвалити продаж, якщо це розв'яже проблеми національної безпеки. Білий дім вважає, що китайське володіння платформою створює серйозні ризики для національної безпеки Сполучених Штатів, зокрема можливість втручання у вибори.
21 квітня Палата представників Конгресу США остаточно проголосувала за заборону TikTok у Сполучених Штатах, а згодом її підписав і президент Джо Байден. Тоді TikTok і її китайська материнська компанія ByteDance подали позов проти федерального уряду США з вимогою скасувати цей закон.