«Консенсус» Китаю і Бразилії щодо завершення війни в Україні позитивно оцінили понад 110 країн — Пекін
Китайське Міністерство закордонних справ заявило, що спільний план з Бразилією щодо врегулювання війни в Україні схвально оцінили понад 110 країн.
Про це відомство оголосило за підсумками візиту спеціального представника уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуея до Бразилії.
Як зазначає відомство, він обмінявся думками щодо війни в Україні з головним спеціальним радником президента Бразилії, радником президента із закордонних справ та заступником міністра закордонних справ Азійсько-Тихоокеанського регіону у справах МЗС.
«Лі Хуей зазначив, що нинішня війна між росією та Україною досі триває, і пріоритетом є охолодження ситуації», — заявили у дипломатичному відомстві.
За даними МЗС, «Консенсус із шести пунктів», який спільно опублікували Китай і Бразилія щодо сприяння «політичному вирішенню» війни в Україні, «отримав позитивні відгуки з понад 110 країн». Там додали, що Китай готовий продовжувати зміцнювати комунікацію та координацію з Пакистаном для спільного сприяння остаточному політичному врегулюванню війни.
«Пакистан цінує конструктивну роль Китаю у сприянні миру та переговорам, вважає, що обидві сторони мають схожі погляди на кризову ситуацію, і готовий співпрацювати з Китаєм, щоб продовжувати сприяти “Консенсусу з шести пунктів” і накопичувати умови для сприяння політичному врегулюванню кризи», — заявили китайські дипломати.
Зазначимо, що 23 травня уряди Бразилії та Китаю уклали угоду про вирішення війни між росією та Україною, виступаючи за політичні переговори для досягнення миру, передавало CNN Brasil. Країни також просили підтримки міжнародної спільноти.
У своєму плані Китай і Бразилія пропонували нерозширення площі ведення бойових дій, недопущення ескалації та «ненагнітання ситуації будь-якою стороною».
Позиція Китаю щодо війни в Україні
Раніше Китай запропонував власний «мирний план» врегулювання війни в Україні. Лідер рф володимир путін заявив, що «багато положень висунутого Китаєм мирного плану співзвучні російським підходам» і «можуть бути взяті за основу для мирного врегулювання».
Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але відзначила тоді, що Китай почав говорити про Україну.
Також Китай одного разу брав участь у дводенному саміті в Саудівській Аравії з обговорення «формули миру» президента Володимира Зеленського. Після цього міністр закордонних справ Китаю Ван Ї пообіцяв росії «відстоювати незалежну та неупереджену позицію».
А 23-25 липня глава українського МЗС Дмитро Кулеба на запрошення глави МЗС Китайської Народної Республіки Ван Ї здійснив візит до Китаю. Під час візиту Кулеба, зокрема, розповів про готовність України до переговорного процесу з росією, але «на певному етапі» — коли москва буде готова вести їх доброчесно. Водночас він зазначив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається.
За словами Кулеби, у Пекіні погоджуються, що Україна потребує справедливого та стійкого миру, а не його ілюзії.