Сікорський про «сварку» з Зеленським: Все пізнається за плодами
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський прокоментував повідомлення в медіа, що під час свого візиту до Києва він «мало не посварився» з президентом України Володимиром Зеленським. Він підтвердив, що тоді йшлося про ексгумацію жертв Волинської трагедії.
Про це Сікорський розповів в етері Polskie Radio.
За його словами, він «отримав запевнення», що питання ексгумації розв’яжуть. Адже, мовляв, у Польщі цього хочуть «не для того, щоб дратувати Україну», а щоб забезпечити польсько-українське примирення «без цього чутливого питання».
Коли ж його попросили прокоментувати сварку з Зеленським, яка нібито виникла на тлі обговорень про ексгумацію, Сікорський сказав, що «твердо» може сказати лише те, що «все пізнається за плодами».
Раніше польське видання Onet писало, що Володимир Зеленський здивував польську делегацію, коли «не найкраще» спілкувався з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським 13 вересня. Атмосфера під час перемовин була близькою до сварки.
Пізніше Onet також стверджувало, що після сварки глави польського МЗС й українського президента Варшава може використати своє головування у Європейському Союзі наступного року для тиску на Київ щодо Волинської трагедії.
Зазначимо, напередодні в Українському інституті національної пам’яті заявили, що у 2025 році планують провести пошукові роботи жертв Волинської трагедії в Рівненській області. Зазначають, що зроблять це у відповідь на звернення польських громадян.
Волинська трагедія
У роки Другої світової війни в умовах німецької окупації на теренах України діяли одразу декілька партизанських рухів. Це, зокрема, були загони Української повстанської армії (УПА) та польської Армії Крайової. Вони переважно вели свою боротьбу на Волині.
Тоді ж обидві сторони проводили обопільні етнічні чистки, аргументуючи це помстою за репресії упродовж минулих років та вже нинішні вбивства. Згідно з даними Інституту історії України, це був один із кривавих епізодів українсько-польського конфлікту часів Другої світової війни.
Згідно з польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинули щонайменше 35 тисяч людей, із яких 18 тисяч були ідентифіковані, а з українського боку загинули до кількох тисяч людей. Водночас, за даними проєкту Українського католицького університету (УКУ), з українського боку загинули від 9 до 10 тисяч людей.