Politico: Щонайменше 7 членів НАТО виступають проти вступу України до Альянсу. Які саме?

США та Німеччина найактивніше виступають проти того, аби Україна стала членом НАТО під час війни з росією. Утім, подібної позиції дотримуються не лише вони.

Про це пише Politico, покликаючись на чиновників з Альянсу, які розмовляли з виданням на умовах анонімності.

Зазначається, що Вашингтон та Берлін виступають проти вступу України до НАТО через страх того, що це втягне Альянс у війну з росією. А посолка США в НАТО Джуліанна Сміт укотре підкреслила, що наразі ніхто не збирається запрошувати України вступати до цього блоку.

Утім, США та Німеччина — не єдині противники. Зокрема, Угорщина та Словаччина теж досить активно чинять опір вступу України до НАТО. Так, прем’єр-міністр останньої — Роберт Фіцо — заявляв, що запрошення Києва до Альянсу «стане гарною основою для Третьої світової війни».

Як пише Politico, у блоці також є ті противники вступу України до НАТО, які «ховаються в тіні». Йдеться про Бельгію, Словенію та Іспанію. За словами одного з чиновників у Альянсі, такі держави «підтримують цю ідею [вступу України до НАТО — ред.] абстрактно, але щойно вона наблизиться до матеріалізації, вони почнуть виступати проти неї більш публічно».

Водночас офіційні особи, які спілкувалися з Politico, прагнули підкреслити, що ні США, ні Німеччина не виключають можливого вступу України до Альянсу.

Україна та НАТО

З 11 до 12 липня 2023 року у Вільнюсі, столиці Литви, відбувся саміт НАТО, який був зосереджений на Україні та її відносинах з Північноатлантичним альянсом.

Тоді генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що НАТО запросить Україну приєднатися до Альянсу, «коли союзники погодяться та будуть виконані умови». Процес набуття членства для України «перейде з двоетапного на одноетапний шлях», додав він.

Це може означати, що Україну запросять вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ). Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що напередодні саміту у Вільнюсі з’явилися «сигнали» про те, що НАТО не готове запросити Україну до Альянсу. «Невизначеність — це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті», — запевнив президент.

Через рік, на саміті у Вашингтоні, країни-члени НАТО підтвердили, що Україна перебуває на «незворотному шляху» до членства в Альянсі. Окрім того, союзники визнали, що держава стає оперативно та політично дедалі інтегрованішою з Альянсом.

Перед самітом генсек Єнс Столтенберг висловив сподівання, що Україна стане членом Альянсу впродовж найближчих 10 років.