Трамп заявив про фальсифікації на достроковому голосуванні в Пенсильванії. Там його випереджає Гарріс

Кандидат у президенти США Дональд Трамп стверджує, що під час дострокового голосування у штаті Пенсильванія буцімто сталися фальсифікації. Наразі його опонентка Камала Гарріс здобула там більше голосів.

Про це республіканець заявив у Truth Social, також про це пишуть Politico і Hill.

«Ми впіймали їх на великому обмані в Пенсильванії. Треба порушити справу зараз! Це кримінальне  порушення закону. Зупиніть шахрайство на виборах! Перевірте нового нечесного адвоката Камали! […] Хто б міг подумати, що наша країна така корумпована?» — заявив Трамп. 

Перед цим на мітингу в Аллентауні, що в Пенсильванії, Трамп заявляв про фальсифікацію форм реєстрації виборців у містах Ланкастер і Йорк. Він заявив, що порушників буцімто «спіймали з 2600 голосами». 

Посадовці Ланкастера повели перевірку та не виявили жодних ознак шахрайства, передав Philadelphia Inquirer.

За даними Politico, демократи здобули у штаті близько 58% дострокових голосів від виборців віком від 65 років. Водночас за республіканців віддали 35% голосів.  

Зазначимо, що Пенсильванії входить до семи ключових Аризона, Вісконсин, Джорджія, Мічиган, Невада, Пенсильванія та Північна Кароліна«хитких штатів» — штатів, де немає чіткої схильності до одного з кандидатів, а отже, претенденти з обох партій мають майже рівні шанси перемогти. Саме на такі штати зазвичай націлені виборчі кампанії. 

Як вказує Hill, такі заяви Трамп зробив на тлі побоювань, що в разі поразки він би намагався оскаржити результати виборів. Ще після програшу на виборах 2020 року експрезидент поширював неправдиві заяви про масове шахрайство під час голосування, це завершилося штурмом Капітолія 6 січня 2021 року.

Що сталося в Капітолії?

6 січня 2021 року сотні людей прорвалися через поліційний кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.

Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліціянт, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців.

Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.