Навколо Білого дому зводять огорожі, бізнеси у Вашингтоні посилюють охорону перед виборами у США — WSJ

Перед днем виборів президента США, 5 листопада, навколо ключових урядових будівель у Вашингтоні звели нові огорожі. Власники місцевих бізнесів, в очікуванні сутичок, як це було у 2020 році, заколочують вікна та посилюють охорону.

Про це пише Wall Street Journal.

Місцева влада протягом тижнів заспокоювала жителів та бізнеси, що немає підтверджень про жодні серйозні загрози та «немає потреби в жодній тривозі».

Одначе, перед самими виборами з’явилися «ознаки обережності»: Секретна служба США встановила нові металеві паркани висотою 8 футів навколо комплексу Білого дому та Міністерства фінансів, прилеглих частин площі Лафайєт, а також за межами військово-морської обсерваторії та резиденції віцепрезидентки Камали Гарріс.

Капітолій знову запровадив тимчасові стоянки для велосипедів із табличками «Поліційна лінія: не перетинай» по периметру.

Агентство також встановлює заходи фізичної безпеки біля конференц-центру Вест-Палм-Біч у Флориді, де Дональд Трамп проведе зібрання в ніч перед виборами, неподалік від його резиденції в Мар-а-Лаго.

Поліція округу Колумбія також оголосила про закриття вулиць з 19:00 понеділка у зв’язку з підготовкою до передвиборчого зібрання Гарріс в Університеті Говарда.

Тим часом деякі власники підприємств і нерухомості в окрузі посилили приватну охорону, закривши вікна та входи на рівні вулиці та завершивши плани дій на випадок можливого пограбування чи заворушень.

Власники комерційних будівель поблизу Білого дому забили дошками приміщення або додали огорожі. А лідери бізнес-асоціацій сказали, що вони радше занадто ретельно підготуються, ніж зазнають збитків у разі вуличного насильства.

«У місті є занепокоєння. [Хоча] Ми не очікуємо повноцінного У грецькій міфології — місце зібрання злих духівпандемоніуму, який ми спостерігали після 6 січня [2021 року] або чотири роки тому», — сказав Ерік Дж. Джонс, віцепрезидент із питань уряду Асоціації житлових і офісних будівель Вашингтона.

Штурм Капітолія

6 січня 2021 року сотні прихильників Дональда Трампа прорвалися через поліційний кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Джо Байдена переможцем виборів.

Відомо, що внаслідок штурму загинули п’ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліціянт, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців.

Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Однак Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.

У межах федерального розслідування штурму Капітолія звинувачення висунули майже 600 людям. Перший вирок у цій справі суд оголосив у липні 2021 року: 38-річного Пола Годжкінса засудили до восьми місяців позбавлення волі.