У Тбілісі силовики не змогли розігнати протестувальників. Мітинг триває
У ніч проти 1 грудня грузинським силовикам не вдалося розігнати мітинг проти відмови від переговорів про вступ до ЄС. Протестувальників відтіснили від будівлі парламенту, однак станом на ранок вони досі перебувають під Грузинським державним університетом.
Про це пише «Ехо Кавказу» та NewsGeorgia.
Звечора 30 листопада силовики використовували водомети та сльозогінний газ, щоб розігнати мітинг.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Однак протестувальники лише відійшли з проспекту Руставелі, де розташований парламент, під Тбіліський державний університет на проспекті Чавчавадзе. Його станом на ранок заблоковано.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Як відзначають грузинські медіа, цієї ночі поліція не била протестувальників. Однак через влучання в ногу піротехніки постраждав фоторепортер грузинського Суспільного мовника і Reuters Іраклі Геденідзе. Також публікували відео з постраждалими від сльозогінного газу.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.У відповідь на водомети й газ мітингарі використовували новорічні феєрверки та будували барикади.
Що відбувається у Грузії?
Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.
Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.
Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.
Останнє рішення розпалило нову хвилю протестів, які обернулися сутичками. На світанку 29 листопада грузинські спецпризначенці жорстко розігнали протест під парламентом, десятки людей, зокрема журналістів і політиків, побили й затримали. Наступного дня мітинг знову розігнали, а понад сотню протестувальників затримали.