рф засекретила статистику виробництва бензину після ударів України по найбільших НПЗ

Влада росії вирішила засекретити статистику виробництва бензину в країні після того, як Україна завдала ударів по її найбільших нафтопереробних заводах.

Про це пише Moscow Time.

Видання вказує, що українські удари по російських НПЗ спричинили двозначний обвал виробництва в нафтових компаніях.

Так, 28 травня російське міненерго заявило, що припиняє надавати росстату щотижневі дані про виробництво автобензину й дизпалива. Це роблять «з огляду на наявну геополітичну ситуацію».

У відомстві вказують, що закриття статистики про виробництво автобензину «сприятиме зміцненню надійності» забезпечення внутрішніх споживачів і підвищенню енергетичної безпеки країни загалом.

Як пише Moscow Time, останні дані росстату показали, що за період 13-19 травня, російські НПЗ випустили 740 тисяч тонн бензину, що на 2,5% менше, ніж це було за тиждень до цього, і на 20% менше, ніж це було у грудні 2023 року.

Виробництво дизельного пального впало на 7,1% за тиждень — до 1,55 млн тонн. Як пише Moscow Time, у порівнянні з кінцем минулого року, російські НПЗ скоротили виробництво дизпалива на 11%.

Нагадаємо, востаннє в росії заявляли про атаку на НПЗ 19 травня. Тоді під атакою опинився нафтопереробний завод у російському місті Виборг Ленінградської області. Як вказували джерела hromadske, цей наліт організувало Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Удари по НПЗ рф

За останні місяці Україна посилила дронові атаки на великі російські нафтопереробні заводи, а також термінали, склади та сховища, зокрема у Нижньокамську (республіка Татарстан), Краснодарському краї, Смоленській та Самарській областях.

Як повідомляли джерела hromadske, усі вони були здійснені зусиллями українських спецслужб, зокрема ГУР та СБУ.

Проте, як повідомило видання Financial Times із посиланням на три неназвані джерела, США закликали Україну припинити атаки на російську інфраструктуру, оскільки ці удари можуть підвищити світові ціни на нафту та спровокувати заходи у відповідь. Такі попередження з Вашингтона нібито передали високопосадовцям СБУ та ГУР МО.

Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина у відповідь на такі повідомлення заявила, що нафтопереробні заводи на території росії є законними цілями з військового погляду: «Ми діємо відповідно до найкращих стандартів НАТО». А радник голови Офісу президента Михайло Подоляк назвав «фіктивною» інформацію Financial Times.

А втім, відповідаючи сенатору-республіканцю Тому Коттону про те, чому адміністрація Джо Байдена відмовляє українців від атак на «військовий потенціал» росії, міністр оборони Ллойд Остін уже відкрито заявив, що удари можуть завдати шкоди глобальним енергетичним ринкам.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) також підтримало позицію США, заявивши, що атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи можуть підірвати світові ринки нафтопродуктів.

Тим часом у Парламентській асамблеї Ради Європи схвалили правки до проєкту резолюції, яка підтверджує, що російська нафтопереробна галузь є легітимною ціллю для України. Тепер документ винесуть на голосування.