У ПАРЄ назвали російські НПЗ легітимною ціллю для України: готують резолюцію

Юридичний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) схвалив правки до проєкту резолюції, яка підтверджує, що російська нафтопереробна галузь є легітимною ціллю для України. Тепер документ винесуть на голосування.
Про це йдеться у проєкті резолюції, із яким ознайомилося hromadske.
Зокрема, члени комітету погодилися, що доходи від експорту нафти залишаються основним джерелом державного бюджету рф, і додали поправку, що російські нафтопереробні заводи та нафтоекспортні об’єкти варто вважати законними військовими цілями для Збройних сил України.
Членкиня української делегації, народна депутатка Євгенія Кравчук розповіла, що резолюцію планують винести на голосування 17 квітня.
Удари по НПЗ рф
За останні два місяці Україна посилила дронові атаки на великі російські нафтопереробні заводи, а також термінали, склади та сховища. Так, 2 квітня дрони атакували нафтопереробний комплекс «ТАНЕКО» в Нижньокамську, що в Республіці Татарстан. Як повідомило джерело hromadske, це була спільна операція Служби безпеки України та Головного управління розвідки.
Голова СБУ Василь Малюк заявляв, що внаслідок операцій з ураження російських НПЗ видобуток і перероблення нафти в рф вдалося скоротити на 12%.
Проте, як повідомило видання Financial Times із посиланням на три неназвані джерела, США закликали Україну припинити атаки на російську інфраструктуру, оскільки ці удари можуть підвищити світові ціни на нафту та спровокувати заходи у відповідь. Такі попередження з Вашингтона нібито передали високопосадовцям СБУ та ГУР МО.
Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина у відповідь на такі повідомлення заявила, що нафтопереробні заводи на території росії є законними цілями з військового погляду: «Ми діємо відповідно до найкращих стандартів НАТО». А радник голови Офісу президента Михайло Подоляк назвав «фіктивною» інформацію Financial Times.
А втім, відповідаючи сенатору-республіканцю Тому Коттону про те, чому адміністрація Джо Байдена відмовляє українців від атак на «військовий потенціал» росії, міністр оборони Ллойд Остін уже відкрито заявив, що удари можуть завдати шкоди глобальним енергетичним ринкам.
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) також підтримало позицію США, заявивши, що атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи можуть підірвати світові ринки нафтопродуктів.
Весняна сесія ПАРЄ
15 квітня у Страсбурзі, що у Франції, розпочала свою роботу чергова весняна сесія ПАРЄ — це консультативний орган, що складається з представників парламентів усіх держав-членів.
Участь у роботі Асамблеї також бере українська парламентська делегація, йдеться на сайті Верховної Ради.
Засідання депутати розпочали з хвилини мовчання на вшанування пам’яті жертв російської агресії проти України. Також парламентарії 15 квітня затвердили порядок денний роботи на тиждень.
16 квітня — важливий для України день, оскільки ПАРЄ голосуватиме за резолюцію «Підтримка відбудови України», що містить рекомендації з використання заморожених російських активів.
17 квітня пройдуть дебати про те, як протистояти тоталітарному режиму володимира путіна. Зокрема, будуть резолюції щодо смерті Олексія Навального та посилення санкцій на росію через незаконне затримання Володимира Кара-Мурзи молодшого. Євгенія Кравчук наголосила, що «українській делегації важливо донести думку, що ключовою і першочерговою є перемога України».
- Поділитися: