НПЗ у Краснодарському краї зупинив роботу після ударів українських безпілотників

Слов’янський нафтопереробний завод, розташований у Краснодарському краї рф, частково зупинив роботу після атаки українських дронів.

Про це представник заводу розповів російському пропагандистському агентству ТАСС.

Раніше Міноборони рф заявило, що над територією Краснодарського краю вночі нібито знищили 66 українських дронів.

У мережі також писали, що ударів було завдано по НПЗ «Слов’янськ-ЕКО», бітумному заводу, Ільському НПЗ та низці інших об'єктів. На деяких об'єктах виникла пожежа. Також нібито загорівся військовий аеродром у станиці Кущевська Краснодарського краю.

Пізніше співрозмовник hromadske у спецслужбах розповів, що атаку на об’єкти в Краснодарському краї організувала Служба безпеки України.

Удари по НПЗ рф

За останні місяці Україна посилила дронові атаки на великі російські нафтопереробні заводи, а також термінали, склади та сховища. Так, 2 квітня дрони  атакували нафтопереробний комплекс «ТАНЕКО»  в Нижньокамську, що в Республіці Татарстан. Як  повідомило  джерело hromadske, це була спільна операція Служби безпеки України та Головного управління розвідки.

Голова СБУ Василь Малюк  заявляв, що внаслідок операцій з ураження російських НПЗ видобуток і перероблення нафти в рф вдалося скоротити на 12%.

Проте, як повідомило видання Financial Times із посиланням на три неназвані джерела, США закликали Україну припинити атаки на російську інфраструктуру, оскільки ці удари можуть підвищити світові ціни на нафту та спровокувати заходи у відповідь. Такі попередження з Вашингтона нібито передали високопосадовцям СБУ та ГУР МО.

Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина у відповідь на такі повідомлення заявила, що нафтопереробні заводи на території росії є законними цілями з військового погляду: «Ми діємо відповідно до найкращих стандартів НАТО». А радник голови Офісу президента Михайло Подоляк назвав «фіктивною» інформацію Financial Times.

А втім, відповідаючи сенатору-республіканцю Тому Коттону про те, чому адміністрація Джо Байдена відмовляє українців від атак на «військовий потенціал» росії, міністр оборони Ллойд Остін уже відкрито заявив, що  удари можуть завдати шкоди глобальним енергетичним ринкам.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) також підтримало позицію США, заявивши, що атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи можуть підірвати світові ринки нафтопродуктів.

Тим часом у Парламентській асамблеї Ради Європи схвалили правки до проєкту резолюції, яка підтверджує, що російська нафтопереробна галузь є легітимною ціллю для України. Тепер документ винесуть на голосування.