путін заявив про «конкретну мирну пропозицію» щодо війни в Україні. Чого вимагає рф?
Лідер росії володимир путін заявив, що має нові пропозиції щодо «мирного врегулювання» війни проти України. Зокрема, він вимагає відмови Києва від вступу в НАТО та визнання деяких українських регіонів російськими.
Про це пише пропагандистське інформагентство «РИА Новости».
«Сьогодні ми робимо ще одну конкретну, реальну мирну пропозицію. Якщо у Києві та столицях Заходу від неї, як і раніше, відмовляться, то зрештою це їхня справа, їхня політична і моральна відповідальність за продовження кровопролиття», — заявив путін.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.За його словами, москва буцімто негайно припинить вогонь та заявить про готовність до переговорів після виходу Сил оборони України з територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
Також ці регіони та тимчасово окупований Крим він вимагає визнати субʼєктами рф. путін вважає, що ці пропозиції та скасування санкцій проти росії треба зафіксувати у міжнародних договорах.
Ще однією «умовою» для переговорів він назвав «нейтральний, позаблоковий, без’ядерний статус України, її демілітаризація та денацифікація». Зокрема, йдеться про відмову Києва від прагнення вступити до НАТО.
Міністр закордонних справ рф сергій лавров оголосив, що росія використовуватиме пропозиції путіна у співпраці з Китаєм.
Що передувало?
У травні Reuters із посиланням на чотири російські джерела написав, що путін нібито готовий зупинити війну в Україні шляхом домовленостей про припинення вогню, які визнавали б поточні лінії фронту.
Проте міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив, що це пов’язано зі страхом російського лідера перед майбутнім Самітом миру у Швейцарії. За його словами, зараз путін не хоче припиняти війну проти України, попри фальшиві сигнали від його оточення про нібито готовність до припинення вогню.
Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що в Альянсі також не бачать ознак того, що росія планує покласти край війні.
Водночас в американському Інституті вивчення війни кажуть, що припинення вогню, згідно з яким окуповані території визнали б частиною росії, конкретизувало б ідею, що територіальна цілісність України є предметом обговорення. На думку аналітиків, цей прецедент дав би кремлю можливість просувати подальші територіальні поступки від України й узагалі оскаржувати ідею української державності.
Нагадаємо, українська і російська делегації вже проводили мирні перемовини у Стамбулі навесні 2022 року. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба коментував їх так: «Позиції були настільки різними, а вимоги росії настільки абсурдними, що перспективи якогось реального рішення навіть не проглядалися».