Плани операції на Курщині тримали у суворій таємниці, бо попередні дві зірвалися — Economist

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський поділився планами операції в Курській області рф лише з вузькою групою генералів і силовиків, а з президентом Володимиром Зеленським обговорював їх сам на сам, без штабу.

Про це пише Economist із посиланням на джерела.

Західних союзників також навмисно залишили в невіданні. Сирський перед тим мав дві операції, підірвані Заходом: одна — через витік росіянам, інша — через наказ перервати її.

Обмеження інформації дозволило Силам оборони розпочати атаку до того, як росіяни зрозуміли, що відбувається. Ймовірно, вони припускали, що Україні знадобиться дозвіл від США на таку сміливу операцію. Та вже бувши поставленим перед фактом, Захід не заперечував.

Окрім того, Сирський увів ворога в оману, приховавши прибуття підрозділів до кордону під приводом оборони від нібито російського нападу на Суми. Як зазначається, ротація відбулася десь за півтора тижня до початку Курської операції. Самі українські бійці почали підозрювати, що відбувається щось велике, на початку серпня, коли їм раптово видали нове спорядження.

За даними Economist, розглядалося кілька сценаріїв наступального натиску на найслабші місця російської лінії. Зокрема, удар або по Брянській області рф на півночі, або по Курській області, або по обох.

Значну частину розвідки виконувала армійська розвідка, ГУР Міноборони долучили лише на пізньому етапі.

Що відбувається в Курській області?

Перші неофіційні повідомлення про прорив кордону в Курській області з’явилися 7 серпня. На цьому тлі лідер росії володимир путін заявив про «масштабну провокацію» з боку України.

росія у відповідь оголосила про проведення «антитерористичної операції» в Бєлгородській, Брянській і Курській областях.

Президент України Володимир Зеленський уперше підтвердив бої на Курщині 12 серпня. Станом на 15 серпня під контролем українських бійців уже 1150 м² та 82 населені пункти в регіоні, передавав головнокомандувач ЗСУ. За даними Washington Post, зараз Україна контролює газовимірювальну станцію «Суджа», розташовану приблизно за 8 кілометрів углиб росії.

На контрольованих територіях уже створили військову комендатуру — її керівником став генерал-майор Едуард Москальов. Тим часом Україна вже запустила гарячу лінію для жителів Курської області, які хочуть евакуюватися, а також опрацьовує можливий гуманітарний коридор до Сум.