Зеленський вважає, що наявні моделі економічного бронювання «не повністю справедливі»
Президент Володимир Зеленський вважає, що запропоновані урядом моделі економічного бронювання поки не є повністю справедливими. На його думку, в цьому питанні основним критерієм має бути не професія.
Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю для телемаратону «Єдині новини».
Він переконаний, що економічне бронювання має бути «справедливим», і завдання щодо цього стоїть передусім перед премʼєр-міністром, а також Міністерством економіки.
«Ті моделі, які вони мені показували, я вважаю поки що не повністю справедливими. Тут складно вибирати одну професію і не вибирати іншу. Повинні бути інші критерії — не професія», — заявив Зеленський.
Він зауважив, що співробітники критичної інфраструктури, без якої нині військо не може вижити, уже мають бронювання. Щодо решти — це «дійсно складне питання», тому рішення досі немає.
За його словами, військові бояться такого бронювання, бо вважають, що через це нових сил буде недостатньо. Зеленський наголосив, що в цьому питанні поки немає балансу.
Економічне бронювання
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання.
Згідно з ним, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати «бронь», вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.
За словами одного з ініціаторів законопроєкту Вадима Галайчука, завдяки так званому економічному бронюванню Україна зможе профінансувати додаткову мобілізацію близько пів мільйона людей.
Відсоток заброньованих та саму процедуру бронювання визначатиме Кабінет Міністрів. Механіку сплати військового збору описали в іншому законопроєкті — №11332. Згодом до парламенту також подали альтернативні законопроєкти, що передбачають інші моделі економічного бронювання — № 11331-1 та № 11331-2.