Чи підтримують у Раді економічне бронювання — розповів Веніславський

Наразі у Верховній Раді немає необхідної кількості голосів за ідею економічного бронювання.

Про це заявив народний депутат і член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтервʼю NV.

Він каже, що таке рішення — це «ще один водорозділ між тими, хто має гарну роботу і гроші, й тими, у кого таких грошей немає».

А втім, парламентар не вважає, що ідею «повністю поховали». Веніславський зауважив, що це питання «дуже дискусійне». 

«Воно безпосередньо корелюється з тими мільйонами, які заробляють на тіньових схемах. І одна з пропозицій перевести це в легальне русло — щоб люди, які хочуть відкупитися, мали можливість отримати [високооплачувану] роботу з відповідними відрахуваннями до бюджету. І це альтернатива [позбавлення] від цих тіньових схем», — додав депутат. 

Раніше народний депутат Ярослав Железняк заявляв, що заступник міністра економіки Віталій Кіндратів заявив депутатам, що в уряді ухвалили рішення про запровадження моделі економічного бронювання.

Економічне бронювання

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331, який визначає умови так званого економічного бронювання.

Згідно з ним, підприємці та компанії мають сплатити підвищений військовий збір розміром 20 тисяч гривень за кожного свого працівника, якого хочуть забронювати. Кому саме слід надати «бронь», вирішуватиме сам бізнес, визначаючи, хто є найбільш критичним для його роботи.

За словами одного з ініціаторів законопроєкту Вадима Галайчука, завдяки так званому економічному бронюванню Україна зможе профінансувати додаткову мобілізацію близько пів мільйона людей.

Відсоток заброньованих та саму процедуру бронювання визначатиме Кабінет Міністрів. Механіку сплати військового збору описали в іншому законопроєкті — №11332. Згодом до парламенту також подали альтернативні законопроєкти, що передбачають інші моделі економічного бронювання — № 11331-1 та № 11331-2.