Якою зброєю можна знищити Кримський міст — відповідає генерал США Годжес
Екскомандувач Сухопутних військ США у Європі генерал Бен Годжес вважає, що знищити Кримський міст може українська розвідка. Але для цього потрібна добре спланована операція.
Про це генерал сказав в інтерв’ю hromadske.
Годжес зазначив, що далекобійні ракети Taurus та ATACMS зможуть хіба що зробити дірку в мосту. Але цього недостатньо для його знищення.
«Там забагато сталі й бетону. Тому знадобиться величезна кількість вибухівки різних типів. Щоб знищити цей міст, потрібна добре спланована операція. Недостатньо лише одного удару, щоб розібратися з такою переправою. Я думаю, якщо хтось у світі й може знести цей міст, то це генерал Буданов. Я впевнений, що в ГУР є люди, які працюють над планом знищення Кримського мосту», — сказав Годжес.
Раніше керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що робота над знищенням Кримського мосту триває: «Усі працюють і над дальніми ударами, і над цим. Це все потребує, скажімо так, комплексного рішення».
У листопаді речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук наголосив, що Україна не відмовляється від планів атакувати міст, який з’єднує півострів з материковою частиною росії. Журналісти помітили, що окупанти посилюють його захист і встановлюють на мосту нові вежі з системами протиповітряної оборони.
Атаки по Кримському мосту
Кримський міст уже кілька разів ставав ціллю українських спецпризначенців. У жовтні 2022-го після вибуху на мосту там спалахнули залізничні вагони з паливом, частково завалилися два прольоти автомобільної частини мосту.
Після вибухів на мосту в ніч проти 17 липня 2023 року там було знищено один проліт, ще один — пошкоджено. росія також заявила про загиблих та поранених унаслідок цього вибуху. В атаках звинувачували Україну.
Унаслідок цих атак росіяни скоротили військову логістику через цей міст. OSINT-ком’юніті Molfar писало, що натомість окупанти обирали альтернативні шляхи, які пролягають через окуповане Приазов’я.
Зазначимо, під час війни Кримський міст став важливою логістичною ниткою для російських військ: саме через нього окупанти перекидали підкріплення своїй армії, зокрема на півдні. Цей міст також є символом «постійності» російської присутності на окупованих землях.